Koleje Ukraińskie pojadą z Przemyśla do Odessy

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
19 października 2017 09:00
2 komentarze
Koleje Ukraińskie poinformowały o zamiarze uruchomieniu nowego połączenia z Przemyśla do Odessy, które ruszy 10 grudnia br., czyli wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy.
Reklama
O nowym połączeniu UŻ napisał na Twitterze Jewhen Krawcow, prezes narodowego przewoźnika kolejowego na Ukrainie. Będzie ono obsługiwane przez składy zespolone Hyundai Rotem, kursujące w ramach kategorii IC+. Te same pociągi obsługują już regularne kursy z Przemyśla do Kijowa.


Nowe połączenie pozwoli dostać się nie tylko nad Morze Czarne do Odessy, ale także zwiększy dostępność Lwowa oraz także Tarnopola, Chmielnickiego czy Żmerynki. Jak informuje ukraiński przewoźnik, dokładny rozkład jazdy jest jeszcze ustalany ze stroną polską, niemniej jednak wiadomo na pewno, że z Odessy pierwszy pociąg wyjedzie 10 grudnia o 18:26, natomiast z Przemyśla pierwszy skład wyruszy dzień później, tj. 11 grudnia. Do Odessy będzie on docierał o 11:15 następnego dnia (czasy lokalne).

Popularne w ostatnich miesiącach połączenia kolejowe między Polską a Ukrainą są efektem zniesienia wiz, do którego doszło w czerwcu br. Dzięki temu udało się uruchomić już dwie pary połączeń z Kijowa do Przemyśla (jedno przez Koroścień, a drugie przez Winnicę) oraz połączenie z Chełma do Kowla.


fot. Wikimedia (CC)

Ostatnie komentarze

gość_cf45f 2017-10-20 12:18   
gość_cf45f - Profil gość_cf45f
Czyli mam rozumieć, że z Odessy do Przemyśla będzie jechał jako nocny? Wszystko OK, ale w IC+ nie ma kuszetek ani sypialnych.
gość_dee93 2017-10-20 10:59   
gość_dee93 - Profil gość_dee93
Super wiadomość.Bez kolejek na granicy, w dobrych warunkach, niedrogo.Pobyt na Ukrainie bardzo tani dla Polaków.Nie tylko Odessa, ale i Czerniowce, Winnica , Karpaty i Bukowina.Atrakcyjne tez ceny biletów lotniczych.Np z Warszawy Czerniowce przez Kijów za 600 zł. Warto korzystać z obecnych okazji cenowych .A pojechać czy polecieć naprawdę warto.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy