×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Koleje Ukraińskie pojadą z Przemyśla do Odessy


Koleje Ukraińskie poinformowały o zamiarze uruchomieniu nowego połączenia z Przemyśla do Odessy, które ruszy 10 grudnia br., czyli wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy.


O nowym połączeniu UŻ napisał na Twitterze Jewhen Krawcow, prezes narodowego przewoźnika kolejowego na Ukrainie. Będzie ono obsługiwane przez składy zespolone Hyundai Rotem, kursujące w ramach kategorii IC+. Te same pociągi obsługują już regularne kursy z Przemyśla do Kijowa.


Nowe połączenie pozwoli dostać się nie tylko nad Morze Czarne do Odessy, ale także zwiększy dostępność Lwowa oraz także Tarnopola, Chmielnickiego czy Żmerynki. Jak informuje ukraiński przewoźnik, dokładny rozkład jazdy jest jeszcze ustalany ze stroną polską, niemniej jednak wiadomo na pewno, że z Odessy pierwszy pociąg wyjedzie 10 grudnia o 18:26, natomiast z Przemyśla pierwszy skład wyruszy dzień później, tj. 11 grudnia. Do Odessy będzie on docierał o 11:15 następnego dnia (czasy lokalne).

Popularne w ostatnich miesiącach połączenia kolejowe między Polską a Ukrainą są efektem zniesienia wiz, do którego doszło w czerwcu br. Dzięki temu udało się uruchomić już dwie pary połączeń z Kijowa do Przemyśla (jedno przez Koroścień, a drugie przez Winnicę) oraz połączenie z Chełma do Kowla.


fot. Wikimedia (CC)gość_c0e23 - Profil
gość_c0e23
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie