×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rozrywka na własnych urządzeniach pasażerów ATR-ów


Od przyszłego roku operatorzy samolotów ATR będą mogli instalować w swoich maszynach system bezprzewodowej indywidualnej rozrywki pokładowej (IFE). Opcja będzie dostępna dla nowych samolotów i już latających samolotów.


Dostawcą rozwiązania umożliwiającego korzystanie z systemu indywidualnej rozrywki pokładowej, jest firma Amphenol Phitek. System będzie się opierał na przesyłaniu treści drogą bezprzewodową przez sieć Wi-Fi bezpośrednio na urządzenia przenośne pasażerów. W ten sposób nie będzie konieczne instalowanie dodatkowych łączy elektrycznych lub mechanicznych, a samo urządzenie dostarczające rozrywkę pokładową, wyglądem przypominające skrzynkę, będzie mogło być łatwo instalowane lub wymontowywane w każdym typie samolotu. 

- Jesteśmy zachwyceni, że będziemy mogli wyposażyć samoloty ATR w nasz innowacyjny produkt opierający się na technologii Wi-Fi. Rozwiązanie to, jeszcze bardziej poprawia jakość podróży na pokładach samolotów ATR. Pozycja ATR na czele dostawców samolotów regionalnych pokazuje wyższość ich produktu i wagę jaką przykładają do tego, by oferować najnowszą technologię lotniczą. Fakt, że wybrali Phitek jest dalszym dowodem jakości naszych produktów oraz ich sukcesu w tworzeniu najwyższego komfortu podróży - powiedział Chris van der Loo, dyrektor marketingu Phitek.


- ATR cały czas stara się poprawić jakość podróży lotniczej, jaką oferujemy operatorom samolotów ATR i ich pasażerom. To urządzenie dostarczając IFE pozwoli pasażerom na dodatkowy sposób rozrywki podczas lotu, podczas gdy operatorzy zyskają dodatkową szansę na przychody - powiedział Tom Anderson, starszy wiceprezydent ATR ds. programów i wsparcia. 

System IFE zaoferowany przez ATR i Phitek pozwoli pasażerom na przegląd prasy, pobieranie przewodników dotyczących odwiedzanych miejsc, słuchanie muzyki, przeglądanie filmów oraz dostęp do innych treści multimedialnych. 

System będzie komercyjnie dostępny od czerwca 2018 r. i będzie oferowany jako opcja dla wszystkich fabrycznie nowych samolotów ATR. System obsługujący IFE będzie też mógł być też łatwo zainstalowany w obecnie użytkowanych samolotach. 


fot. ATR, Tomasz Śniedziewskigość_304c8 - Profil
gość_304c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie