×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aegean Airlines zmniejszyły stratę w I półroczu


Greckie linie Aegean Airlines straciły w I półroczu 20 mln euro, czyli o 15 proc. mniej niż rok wcześniej. Poprawa to głównie efekt dobrego II kwartału - rok temu od kwietnia do czerwca linia straciła 2,2 mln euro, w tym zarobiła 15,8 mln.


Przychody greckiej linii wzrosły w I półroczu o 12 proc. do 450,7 mln euro, a wynik EBITDA poprawił się połowę do -10,5 mln euro (rok temu linia straciła ponad 20 mln euro na poziomie EBITDA).

Za poprawę wyniku w II kwartale, a w efekcie w całym półroczu, odpowiadały lepsze wyniki przewozowe, a szczególnie lepsze wypełnienie samolotów. Mimo zbliżonej liczby lotów jak rok temu, Aegean Airlines obsłużyły o 6 proc. więcej pasażerów niż rok temu, czyli 5,56 mln osób. Średnie wypełnienie samolotów wzrosło o 8,2 pkt. proc. do 79,2 proc. 

Z tras międzynarodowych linii skorzystały 3 mln pasażerów, o 14 proc. więcej niż w I półroczu 2016 r., a z krajowych - 2,53 mln, o 1 proc. mniej niż rok temu. gość_70211 - Profil
gość_70211
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie