×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Embraer chce produkować turbośmigłowce


Na spotkaniu z branża w londyńskim Aviation Club prezes Embraera, John Slattery, zapowiedział, że producent chce być liderem w segmencie odrzutowców do 150 miejsc. Dodał, że planowane jest też wejście w segment samolotów turbośmigłowych.


Slattery podkreślił, że Embraer rozmawia obecnie z liniami lotniczymi, aby wysondować ich zainteresowanie nowym modelem samolotu turbośmigłowego. Jeśli brazylijska linia rozpocznie produkcję takiej maszyny, będzie musiała konkurować z ATR-em i Bombardierem.

Embraer produkował turbośmigłowe samoloty do 2001 r. - wtedy zakończyła się seryjna produkcja modelu EMB-120 Brasilia. 

Slattery zapowiada także zdobycie pozycji lidera rynkowego w segmencie odrzutowców do 150 miejsc. Embraer produkuj obecnie rodzinę samolotów E-Jet, w skład której wchodzą modele E170, E175, E190 i E195. W 2018 r. mają rozpocząć się dostawy zmodernizowanych samolotów z tej rodziny, określanych jako E-Jet E2.

Do tej pory Embraer sprzedał 233 samoloty z rodziny E2 i prawie 1500 E-Jetów starszej generacji. Z tej drugiej grupy jeszcze ok. 150 samolotów nie zostało dostarczonych do klientów. Kanadyjski Bombardier do tej pory dostarczył ponad 1800 odrzutowców z rodziny CRJ oraz 14 samolotów CSeries spośród 360 zamówionych. W tym segmencie rynku obecne są jeszcze: japoński samolot Mitsubishi Regional Jet, rosyjski suchoj SSJ100 oraz chiński COMAC ARJ21. gość_a44c4 - Profil
gość_a44c4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie