×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing przyspieszy produkcję Dreamlinerów


Boeing poinformował, że w 2019 r. zwiększy tempo produkcji samolotów 787 Dreamliner do 14 miesięcznie z obecnych 12. Ma to pozwolić na zwiększenie marży oraz pozwolić na skrócenie czasu oczekiwania na dostawę.


Obecnie Boeing ma niezrealizowane zamówienia na prawie 700 Dreamlinerów. Ich dostawy mają potrwać co najmniej do 2022 r. mimo tego, że to najszybciej w historii produkowany samolot szerokokadłubowy. 

Dennis Muilenburg, prezes Boeinga, podczas spotkania z inwestorami zapowiedział, że przyspieszenie produkcji pozwoli nie tylko na skrócenie czasu oczekiwania na samoloty, ale równocześnie poprawi marże producenta. Cały proces montażu ma zostać usprawniony. 


Równocześnie Boeing zwiększył księgową prognozę produkcji Dreamlinerów do 1400 sztuk z 1300 wcześniej zakładanych. Wartość ta nie określa bezpośrednie tego, ile samolotów chce sprzedać firma, a stanowi jedynie plan finansowy. Po wyprodukowaniu takiej liczby maszyn Boeing osiągnie zysk z projektu na wcześniej założonym poziomie. Do tej pory klienci zamówili niemal 1300 Dreamlinerów. 

Dreamlinery niezmiennie będą produkowane w zakładach produkcyjnych w Everett w stanie Waszyngton (tylko wariant 787-8) i w Charleston w Karolinie Południowej (warianty -8, -9 i -10). 

fot. Dominik Sipinskigość_c185c - Profil
gość_c185c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie