Recenzja: Caproni Lounge w Bratysławie

30 września 2017 11:00
Caproni Lounge w Bratysławie to standardowa poczekalnia biznesowa dostosowana do względnie niewielkich potrzeb głównego portu lotniczego na Słowacji. Dysponuje bufetem z przyzwoitym wyborem przekąsek, napojów chłodzących i alkoholi oraz strefą wypoczynkową.
Reklama
Caproni Lounge to jedyna poczekalnia biznesowa dostępna na bratysławskim lotnisku im. M. R. Stefanika. Salon znajduje się na poziomie hali odlotów, w części przeznaczonej do obsługi lotów Schengen. Aby do niego dotrzeć należy po opuszczeniu strefy kontroli bezpieczeństwa skręcić w prawo, a następnie przejść do końca terminala wzdłuż sklepów wolnocłowych. Wejście do lounge znajduje się w bocznym korytarzu.


Poczekalnia jest czynna codziennie od 4:30 do godzin późnowieczornych. Dokładne godziny otwarcia są uzależnione od rozkładu lotów przewidzianego w danym dniu. Wstęp do lounge jest zastrzeżony dla pasażerów podróżujących w klasie biznes, posiadaczy odpowiednich kart statusowych w programach lojalnościowych przewoźników oferujących loty ze stolicy Słowacji oraz użytkowników kart Priority Pass i Diners Club. W tym ostatnim wypadku wejście odbywa się na zasadach określonych przez wystawcę danej karty, a więc może być bezpłatne lub odpłatne, z możliwością zaproszenia określonej liczby gości itp.


Powierzchnia salonu jest nieduża. Jest to jedno pomieszczenie, w którym urządzono strefę bufetową oraz klasyczną przestrzeń wypoczynkową.


W poczekalni dostępnych jest kilkadziesiąt podobnych do siebie foteli obrotowych ustawionych wokół niewielkich szklanych stolików. Między nimi ustawiono rzędy dwa rzędy żywych roślin, które optycznie dzielą strefę relaksu na mniejsze części. Do dyspozycji gości jest także stanowisko z komputerem stacjonarnym, a w głębi salonu dodatkowo dwa stoliki przeznaczone do pracy. W pobliżu niektórych foteli znajdują się też dostęp do gniazdek elektrycznych.


Design poczekalni jest nowoczesny, choć nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym. Pomieszczenie jest jasne i ogólnie sprawia przyjemne wrażenie.


Zewnętrzne ściany salonu są szklane co zapewnia widok na główną halę bratysławskiego terminala z podwieszonym pod sufitem modelem bombowca Caproni Ca-33 z okresu I wojny światowej. To właśnie tej maszynie lounge zawdzięcza swoją nazwę.


W pobliżu recepcji znajduje się samoobsługowy bufet z wyborem przekąsek i napojów. Można tu skorzystać z ciśnieniowego ekspresu do parzenia kawy, wyboru herbat, soków i typowych napojów chłodzących.


Z przekąsek dostępnych jest kilka rodzajów kanapek, zestawy sałatkowe, jogurty, ciastka, świeże owoce oraz dość duży wybór pakowanych słodyczy, chipsów, orzeszków itp. W ofercie nie ma żadnych ciepłych dań.


Bar zaopatrzony jest w kilka gatunków piw i całkiem niezłych słowackich win z Małych Karpat (dostępnych w małych buteleczkach) oraz standardowe mocniejsze trunki.


Ponadto goście salonu mają dostęp do wyboru lokalnej i międzynarodowej prasy oraz bezpłatnego internetu bezprzewodowego. Poczekalnia dysponuje również własnymi toaletami.


Caproni Lounge to nieduża, standardowa poczekalnia biznesowa przystosowana do krótkiego odpoczynku przed wylotem ze stolicy Słowacji. Salon nie wyróżnia się niczym szczególnym, zarówno jeśli chodzi o jego wystrój, jak i ofertę, ale został nowocześnie urządzony i w pełni odpowiada relatywnie niewielkiemu zapotrzebowaniu, jakie generuje bratysławski port lotniczy. Zdecydowana większość linii obecnych na tym lotnisku to bowiem przewoźnicy niskokosztowi i czarterowi, nieoferujący usług premium.


Mimo braku ciepłych potraw zaopatrzenie bufetu w Caproni Lounge trzeba uznać za całkiem przyzwoite. Goście poczekalni mają spory wybór różnego typu przekąsek, kanapek i sałatek oraz dostęp do baru z alkoholami. Pod tym względem oferta bratysławskiej poczekalni jest lepsza niż na przykład salonów biznesowych dostępnych na niektórych lotniskach regionalnych w Polsce obsługujących rocznie większą od stolicy Słowacji liczbę pasażerów.

fot. Marek Stus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy