JAL nawiązuje partnerstwo z TripAdvisor

12 września 2017 09:00
Linie lotnicze JAL Japan Airlines oraz TripAdvisor ogłosiły nawiązanie strategicznego partnerstwa mającego na celu wspieranie i lepsze ukierunkowanie ruchu turystycznego do Japonii.
Reklama
Zgodnie z danymi TripAdvisor, zainteresowanie turystów ze świata turystką do Japonii w ciągu ostatnich czterech lat wzrastało w tempie 30 proc. rocznie, z czego większość turystów wybierało wyprawy do Tokio, Osaki i Kioto.


Wspólna inicjatywa obu instytucji przybierze formę wciągającego portalu multimedialnego “Untold Stories of Japan” (“Nieopowiedziane historie Japonii”), koncentrującego się na ulubionych miejscach mieszkańców Kraju Kwitnącej Wyspy, poza kierunkami oczywistymi z punktu widzenia globalnej turystyki. Twórcy portalu chcą w ten sposób promować bardziej zrównoważoną turystykę, oraz zachęcać do ponownych wizyt.

Działalność portalu zostanie zainaugurowana w październiku. Na początku zostaną zaprezentowane w nim regiony Tohoku, Kiusiu, Okinawa, a także inne miasta poza Tokio położone w regionie Kanto.

- Jesteśmy w pełni zaangażowani nie tylko by wesprzeć starania rządu, by do 2020 r. Japonię odwiedzało 40 mln turystów rocznie, ale także by zachęcić te osoby do ponownych odwiedzin. To, co wspólnie tworzymy, to potężna platforma, która może wspomóc rewitalizację wiejskich obszarów Japonii, poprzez przekonywanie turystów by podróżowali dalej i zatrzymywali się na dłużej. Mamy nadzieję, że lokalni przedsiębiorcy mogą wykorzystać to rosnące zainteresowanie, tak by w dłuższej perspektywie rozwinąć swoją działalność - powiedział Yoshiharu Ueki, prezydent Japan Airlines.


Do tej pory niektóre władze lokalne w Japonii starały się na własną rękę przyciągnąć turystów, we własnym zakresie tworząc kampanie reklamowe. Czasami jednak lokalna estetyka lub humor, zawarte w tych kampaniach, powodowały konsternację osób z zagranicy, czego przykładem może być ubiegłoroczna kampania promocyjna prefektury Akita, znanej na świecie głównie za sprawą rasy psów akita inu.Portal Untold Stories of Japan będzie dostępny poprzez przeglądarki komputerów oraz poprzez urządzenia mobilne. Całość dostępna będzie w wielu językach, w tym w j. angielskim, j. mandaryńskim (chińskim) tradycyjnym i uproszczonym czy j. tajskim.

fot. Tomasz Śniedziewski

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy