×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Thai AirAsia X planuje loty do Polski


Nie Thai Airways ani LOT, ale niskokosztowa prywatna linia Thai AirAsia X może jako pierwsza polecieć między Bangkokiem a Warszawą. O planach poinformował dyrektor i założyciel przewoźnika w rozmowie z “Bangkok Post”.


W rozmowie z gazetą, Bijleveld Tassapon, założyciel i dyrektor "Thai AirAsia X", poinformował, że przewoźnik zainteresowany jest lotami do Polski, Czech, Austrii, Chorwacji oraz Węgier, a region Europy Środkowo-Wschodniej określił jako “niezbyt konkurencyjny, z dużym potencjałem rynkowym”. Loty miałyby być realizowane z portu lotniczego Don Mueang w Bangkoku.

- Nie przyglądamy się głównym europejskim miastom, takim jak Londyn, Frankfurt, Amsterdam czy Paryż, które są wysoko konkurencyjne z niską szansą, by zarobić na takich połączeniach - tłumaczy Tassapon.

Plany przewoźnika przewidują pozyskanie od trzech do czterech airbusów A330-300, i zainaugurowania przy ich pomocy lotów do Europy Środkowo-Wschodniej, jak również zwiększenie częstotliwości lotów do Japonii i Korei Południowej.

Zgodnie z zapowiedziami dyrektora przewoźnika, w przypadku zniesienia ograniczeń ICAO oraz uzyskania zgody Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego, połączenia mogłyby być zainaugurowane w drugiej połowie przyszłego roku. 

- Dopracowujemy nasz plan wzrostu, który zostanie uruchomiony jak tylko zniesione zostaną ograniczenia - powiedział Bijleveld Tassapon.

W tej chwili linie lotnicze Thai AirAsia X mają ograniczoną możliwość ekspansji przez ograniczenia nałożone w połowie 2015 r. przez Organizację Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) na Tajlandię. Z uwagi na naruszenia procedur bezpieczeństwa wszystkim liniom z tego kraju cofnięto możliwość uruchamiania nowych lotów zagranicznych oraz zmiany typów samolotów obsługujących już istniejące trasy. 

Obecnie największe linie przechodzą proces ponownej certyfikacji, który zakończy się jeszcze w tym roku. Urząd Lotnictwa Cywilnego Tajlandii (CAAT) przez ostatnie dwa lata pracował nad implementacją wytycznych ICAO i przewiduje, że obowiązujące ograniczenia zostaną zniesione do października tego roku. 

Na taki scenariusz przygotowane są linie lotnicze Thai AirAsia X.


fot. AirAsia Group, Masakatsu Ukon (Flickr/CC)gość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie