Poważny incydent podczas lotu AirAsia X

26 czerwca 2017 10:40
1 komentarz
Lot linii AirAsia X z Perth do Kuala Lumpur zawrócił na lotnisko początkowe, gdy obsługujący go airbus A330 wpadł w silne wibracje.
Reklama
Do zdarzenia doszło około 90 minut po starcie maszyny. Według relacji pasażerów, najpierw usłyszeć można było odgłos eksplozji w lewym silniku. Następnie podróżni siedzący przy oknie zauważyli, że silnik wpadł w poważne wibracje, które przeniosły się na cały samolot. Po kilku minutach piloci zdecydowali się zawrócić do Perth, gdzie samolot z 359 pasażerami na pokładzie bezpiecznie wylądował o godzinie 10 czasu lokalnego.

Na nagraniach w wnętrza samolotu, wykonanych przez pasażerów widać, jak cała maszyna się trzęsie. Zgodnie z relacjami osób na pokładzie, kapitan poinformował pasażerów o tym, że lot zawróci do Perth i miał powiedzieć: “Mam nadzieję, że odmówicie modlitwę. Ja też odmówię modlitwę i miejmy nadzieję, że wszyscy bezpiecznie wrócimy do domu.”

Po tym, gdy samolot wylądował i służby naziemne obejrzały maszynę, pasażerowie zostali poinformowani, że problem spowodowany był odpadnięciem jednej z łopatek silnika. Informacji tej nie potwierdza przewoźnik.

- Badamy problem techniczny - nic nie wskazuje na to, że problem dotyczy silnika - napisały linie AirAsia w oświadczeniu.

AirAsia X wysłała z Kuala Lumpur dodatkowy samolot, który zabierze pasażerów lotu D7237.

Ostatnie komentarze

gość_4158e 2017-06-26 21:58   
gość_4158e - Profil gość_4158e
Dobry kapitan. Dodał otuchy pasażerom i pewnie od razu poczuli się lepiej :-)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy