×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Poważny incydent podczas lotu AirAsia X


Lot linii AirAsia X z Perth do Kuala Lumpur zawrócił na lotnisko początkowe, gdy obsługujący go airbus A330 wpadł w silne wibracje.


Do zdarzenia doszło około 90 minut po starcie maszyny. Według relacji pasażerów, najpierw usłyszeć można było odgłos eksplozji w lewym silniku. Następnie podróżni siedzący przy oknie zauważyli, że silnik wpadł w poważne wibracje, które przeniosły się na cały samolot. Po kilku minutach piloci zdecydowali się zawrócić do Perth, gdzie samolot z 359 pasażerami na pokładzie bezpiecznie wylądował o godzinie 10 czasu lokalnego.

Na nagraniach w wnętrza samolotu, wykonanych przez pasażerów widać, jak cała maszyna się trzęsie. Zgodnie z relacjami osób na pokładzie, kapitan poinformował pasażerów o tym, że lot zawróci do Perth i miał powiedzieć: “Mam nadzieję, że odmówicie modlitwę. Ja też odmówię modlitwę i miejmy nadzieję, że wszyscy bezpiecznie wrócimy do domu.”

Po tym, gdy samolot wylądował i służby naziemne obejrzały maszynę, pasażerowie zostali poinformowani, że problem spowodowany był odpadnięciem jednej z łopatek silnika. Informacji tej nie potwierdza przewoźnik.

- Badamy problem techniczny - nic nie wskazuje na to, że problem dotyczy silnika - napisały linie AirAsia w oświadczeniu. 

AirAsia X wysłała z Kuala Lumpur dodatkowy samolot, który zabierze pasażerów lotu D7237.
gość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie