Thai AirAsia X planuje loty do Polski

29 sierpnia 2017 07:30
17 komentarzy
Nie Thai Airways ani LOT, ale niskokosztowa prywatna linia Thai AirAsia X może jako pierwsza polecieć między Bangkokiem a Warszawą. O planach poinformował dyrektor i założyciel przewoźnika w rozmowie z “Bangkok Post”.
Reklama
W rozmowie z gazetą, Bijleveld Tassapon, założyciel i dyrektor "Thai AirAsia X", poinformował, że przewoźnik zainteresowany jest lotami do Polski, Czech, Austrii, Chorwacji oraz Węgier, a region Europy Środkowo-Wschodniej określił jako “niezbyt konkurencyjny, z dużym potencjałem rynkowym”. Loty miałyby być realizowane z portu lotniczego Don Mueang w Bangkoku.

- Nie przyglądamy się głównym europejskim miastom, takim jak Londyn, Frankfurt, Amsterdam czy Paryż, które są wysoko konkurencyjne z niską szansą, by zarobić na takich połączeniach - tłumaczy Tassapon.

Plany przewoźnika przewidują pozyskanie od trzech do czterech airbusów A330-300, i zainaugurowania przy ich pomocy lotów do Europy Środkowo-Wschodniej, jak również zwiększenie częstotliwości lotów do Japonii i Korei Południowej.

Zgodnie z zapowiedziami dyrektora przewoźnika, w przypadku zniesienia ograniczeń ICAO oraz uzyskania zgody Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego, połączenia mogłyby być zainaugurowane w drugiej połowie przyszłego roku.

- Dopracowujemy nasz plan wzrostu, który zostanie uruchomiony jak tylko zniesione zostaną ograniczenia - powiedział Bijleveld Tassapon.

W tej chwili linie lotnicze Thai AirAsia X mają ograniczoną możliwość ekspansji przez ograniczenia nałożone w połowie 2015 r. przez Organizację Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) na Tajlandię. Z uwagi na naruszenia procedur bezpieczeństwa wszystkim liniom z tego kraju cofnięto możliwość uruchamiania nowych lotów zagranicznych oraz zmiany typów samolotów obsługujących już istniejące trasy.

Obecnie największe linie przechodzą proces ponownej certyfikacji, który zakończy się jeszcze w tym roku. Urząd Lotnictwa Cywilnego Tajlandii (CAAT) przez ostatnie dwa lata pracował nad implementacją wytycznych ICAO i przewiduje, że obowiązujące ograniczenia zostaną zniesione do października tego roku. 

Na taki scenariusz przygotowane są linie lotnicze Thai AirAsia X.


fot. AirAsia Group, Masakatsu Ukon (Flickr/CC)

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_22cb1 2017-09-03 13:50   
gość_22cb1 - Profil gość_22cb1
Taak. Do Radomia pewnie by latał, ale za krótki pas ;)
shorty 2017-09-03 10:44   
shorty - Profil shorty
Oby:() jak Rzeszów to i Szymany:)
gość_84f09 2017-09-01 00:56   
gość_84f09 - Profil gość_84f09
Rzeszów! Tabisz powinien lecieć na rozmowy.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy