×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Polacy i Polki nie lubią rezygnować z internetu podczas wakacji


Tylko 13 proc. Polaków i Polek wyjeżdżając na wakacje całkowicie wyłącza urządzenia mobilne, a 22 proc. nie loguje się do mediów społecznościowych - wykazało badanie momondo. Aż 37 proc. natomiast regularnie zamieszcza tam posty podczas urlopu.Około 46 proc. Polaków i Polek nie odbiera telefonów służbowych podczas urlopu, a 45 proc. nie sprawdza poczty elektronicznej. 
  Polacy są bardziej związani z mediami społecznościowymi niż obywatele innych unijnych państw. Najchętniej z dostępu do internetu podczas wakacji rezygnują Austriacy - robi to co trzeci i trzecia z nich. Ok. 23 proc. badanych w Niemczech również wyłącza urządzenia mobilne w okresie wakacyjnym, natomiast 20 proc. Brytyjczyków postanawia odpocząć nie tylko od pracy, ale również od wirtualnego świata. 

Zupełnie inaczej wyglądają jednak dane dla mieszkańców innych kontynentów. Kanadyjczycy są niewątpliwym liderem w aktywności w mediach społecznościowych w czasie urlopu, ponieważ aż 65 proc. z nich deklaruje, iż chętnie publikuje zdjęcia w sieci. Robi to też 64 proc. obywateli Turcji i 60 proc. Brazylijczyków.

Polacy i Polki tymczasem nie tylko niechętnie rozłączają się z internetem na wyjeździe, ale do tego na bieżąco informują o swoim urlopie w mediach społecznościowych. Ok. 18 proc. badanych informuje o miejscu przebywania, wrażeniach z pobytu czy samopoczuciu podczas wyjazdów urlopowych, a nieco mniej , bo 7 proc., publikuje również nagrania wideo.

Co nie dziwi, z mediów społecznościowych chętniej korzystają młodzi. Ponad połowa osób w wieku 18-22 lata deklaruje, iż zamieszcza zdjęcia z wakacji w internecie, a w grupie osób w wieku 23-35 lat to 43 proc. Osoby w wieku 56-65 lat najrzadziej zamieszczają posty wakacyjne w mediach społecznościowych - robi to tylko 1 proc. z nich. W tej grupie zdecydowanie częściej publikowane są zdjęcia niż informacje tekstowe. Natomiast około 20% osób z najstarszej grupy badanych udostępnia zdjęcia, a co dziesiąta zazwyczaj umieszcza informacje tekstowe.

Media społecznościowe są również doskonałym źródłem inspiracji. Prawie co czwarty Polak przyznaje, że właśnie w ten sposób szuka miejsca na kolejne wakacje. Oryginalne posty i ciekawe zdjęcia umieszczane przez znajomych na portalach społecznościowych stanowią zachętę dla osób, które zastanawiają się nie tylko nad tym gdzie spędzić urlop, ale również w jakim miejscu się zatrzymać czy jaki środek transportu wybrać.

Badania przeprowadzono na zlecenie globalnej wyszukiwarki hoteli, lotów i wynajmu samochodów momondo.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_70211 - Profil
gość_70211
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie