Polacy i Polki nie lubią rezygnować z internetu podczas wakacji

Robert Gancarczyk - Profil Robert Gancarczyk
19 sierpnia 2017 10:35
Tylko 13 proc. Polaków i Polek wyjeżdżając na wakacje całkowicie wyłącza urządzenia mobilne, a 22 proc. nie loguje się do mediów społecznościowych - wykazało badanie momondo. Aż 37 proc. natomiast regularnie zamieszcza tam posty podczas urlopu.
Reklama

Około 46 proc. Polaków i Polek nie odbiera telefonów służbowych podczas urlopu, a 45 proc. nie sprawdza poczty elektronicznej.
Polacy są bardziej związani z mediami społecznościowymi niż obywatele innych unijnych państw. Najchętniej z dostępu do internetu podczas wakacji rezygnują Austriacy - robi to co trzeci i trzecia z nich. Ok. 23 proc. badanych w Niemczech również wyłącza urządzenia mobilne w okresie wakacyjnym, natomiast 20 proc. Brytyjczyków postanawia odpocząć nie tylko od pracy, ale również od wirtualnego świata.

Zupełnie inaczej wyglądają jednak dane dla mieszkańców innych kontynentów. Kanadyjczycy są niewątpliwym liderem w aktywności w mediach społecznościowych w czasie urlopu, ponieważ aż 65 proc. z nich deklaruje, iż chętnie publikuje zdjęcia w sieci. Robi to też 64 proc. obywateli Turcji i 60 proc. Brazylijczyków.

Polacy i Polki tymczasem nie tylko niechętnie rozłączają się z internetem na wyjeździe, ale do tego na bieżąco informują o swoim urlopie w mediach społecznościowych. Ok. 18 proc. badanych informuje o miejscu przebywania, wrażeniach z pobytu czy samopoczuciu podczas wyjazdów urlopowych, a nieco mniej , bo 7 proc., publikuje również nagrania wideo.

Co nie dziwi, z mediów społecznościowych chętniej korzystają młodzi. Ponad połowa osób w wieku 18-22 lata deklaruje, iż zamieszcza zdjęcia z wakacji w internecie, a w grupie osób w wieku 23-35 lat to 43 proc. Osoby w wieku 56-65 lat najrzadziej zamieszczają posty wakacyjne w mediach społecznościowych - robi to tylko 1 proc. z nich. W tej grupie zdecydowanie częściej publikowane są zdjęcia niż informacje tekstowe. Natomiast około 20% osób z najstarszej grupy badanych udostępnia zdjęcia, a co dziesiąta zazwyczaj umieszcza informacje tekstowe.

Media społecznościowe są również doskonałym źródłem inspiracji. Prawie co czwarty Polak przyznaje, że właśnie w ten sposób szuka miejsca na kolejne wakacje. Oryginalne posty i ciekawe zdjęcia umieszczane przez znajomych na portalach społecznościowych stanowią zachętę dla osób, które zastanawiają się nie tylko nad tym gdzie spędzić urlop, ale również w jakim miejscu się zatrzymać czy jaki środek transportu wybrać.

Badania przeprowadzono na zlecenie globalnej wyszukiwarki hoteli, lotów i wynajmu samochodów momondo.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama