Inauguracja lotów z Bydgoszczy do Lwowa

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
03 sierpnia 2017 17:52
8 komentarzy
Dziś w nocy zostanie zainaugurowane nowe, bezpośrednie połączenie lotnicze Polskich Linii Lotniczych LOT z Bydgoszczy do Lwowa. Przewoźnik wraca na bydgoskie lotnisko po kilkunastu miesiącach nieobecności.
Reklama

Nowe połączenie jest dostępne w każdy poniedziałek i piątek. Pasażerowie do Lwowa będą podróżować samolotem Bombardier Dash Q400 zabierającym na pokład 78 pasażerów. Start z Bydgoszczy będzie odbywał się o godzinie 03:10 a lądowanie we Lwowie o 05:30. Wylot ze Lwowa zaplanowany jest na 01:40 a przylot do Bydgoszczy na godzinę 02:20.

- Uruchomienie lotów do Lwowa to dobra wiadomość dla naszych firm operujących na ukraińskim rynku oraz dla goszczących u nas Ukraińców. Jestem też przekonany, że otwiera ono także nowe możliwości dla turystyki, w tym zwłaszcza tzw. turystyki sentymentalnej. Dla mieszkańców naszego regionu Lwów, którego stare miasto, podobnie jak toruńska starówka, zostało wpisane na listę UNESCO, może być wartą rozważenia propozycją wyjazdów weekendowych – mówi Piotr Całbecki, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.


- LOT uruchamia połączenia tylko tam, gdzie widzi duży potencjał biznesowy i nasze nowe połączenie z Bydgoszczy do Lwowa jest tego najlepszym przykładem. Pierwszy rejs z kujawsko-pomorskiego na Ukrainę sprzedał się w stu procentach, kolejne rejsy również są niemal pełne. A to potwierdza tylko, że dziś dla wielu Ukraińców podróżujących w ten region Polski jak również wielu mieszkańców regionu wybierającego się w podróż do Lwowa oferta LOT-u jest po prostu najlepsza – mówi Adrian Kubicki, rzecznik LOT-u.

Rozkład lotów i dni operowania pozwalają również na planowanie dłuższego pobytu we Lwowie i kujawsko-pomorskim. Czas przelotu to ok. jedna godzina i 20 min. co stanowi doskonałą alternatywę dla podróży samochodem, pociągiem czy busem. Dodatkowo pozwala ominąć kolejki na polsko-ukraińskim lądowym przejściu granicznym.

- Narodowy przewoźnik wraca na nasze lotnisko z nowym połączeniem. Jest to potwierdzenie potencjału jaki kryją w sobie porty regionalne – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. – Lwów jest z pewnością atrakcyjnym kierunkiem turystycznym, ale również ważnym rynkiem dla przedsiębiorców z regionu. Wierzymy, że nowy kierunek będzie stanowił ciekawą propozycję dla obu tych grup pasażerów.

Dla pasażerów podróżujących na tej trasie Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy przygotował specjalną, nocną, linię autobusową. Linia 37N wyruszać będzie z Placu Kościeleckich o godzinie 1:15, natomiast odjazd z Portu zaplanowano na godz. 3:00 i 4:00.

Bilety są dostępne w sprzedaży, rezerwacja na stronie przewoźnika oraz w biurach podróży.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_1c7aa 2017-08-05 19:29   
gość_1c7aa - Profil gość_1c7aa
Poczekajmy na oficjalne komunikaty. Każde połączenie potrzebuje chwili na reklamę i przyjęcie sie w regionie. Ja życzę powodzenia.
gość_0cf6d 2017-08-05 09:01   
gość_0cf6d - Profil gość_0cf6d
Na pierwsze loty w dalszym ciągu są bilety i to bardzo tanie
gość_05ee0 2017-08-04 10:45   
gość_05ee0 - Profil gość_05ee0
@gość_36b54 Do Rzymu nie dopłacali i połączenie szybko się skończyło.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama