×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


TAP: Rekordowy maj


W maju z usług TAP Portugal skorzystało prawie 1,14 mln pasażerów. To daje wzrost na poziomie 20 proc. w stosunku do tego samego miesiąca 2016 r.


Szybko rozwijają się połączenia europejskie. Szczególnie widoczne jest to w przypadku połączeń do Hiszpanii (obecnie narodowy portugalski przewoźnik lata na 10 lotnisk w tym kraju), gdzie ruch wzrósł o 47 proc. Dalej uplasowała się Wielka Brytania (+29 proc.), Włochy i Chorwacja (po 13 proc.).

W ramach siatki połączeń międzykontynentalnych najszybciej potoki pasażerskie przyrastają do Ameryki Północnej (+143 proc.). Nieźle rozwijają się także loty do Afryki (+36 proc., z czego liderami są Maroko z 215 proc. zwyżki i Angola, gdzie odnotowano wzrost na poziomie 36,4 proc.). Rośnie także ruch do Ameryki Południowej (+14 proc.), przy czym do Brazylii wykazano najwyższy wskaźnik wykorzystania miejsc (86,2 proc., +9,5 pkt proc.).

Łącznie, współczynnik load factor wyniósł w maju 82 proc. (+6,6 pkt proc.).gość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie