×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


COMAC z zamówieniem na 30 kolejnych C919


Producent Commercial Aircraft Corp. of China (COMAC) zdobył zamówienie na kolejnych 30 maszyn C919, pochodzące od firmy leasingowej China Everbright Financial Leasing.Jak informuje chiński producent, umowa o zamówieniu 30 maszyn została podpisana 13 czerwca w Pekinie. Oznacza to, że COMAC łącznie zdobył już zamówienia na 600 samolotów pochodzące od 24 klientów. Z wyjątkiem 10 potwierdzonych zamówień wraz z 10 opcjami od amerykańskiego leasingodawcy GECAS, wszystkie pozostałe samoloty mają trafić do przewoźników lub firm leasingowych z Chin. 

C919 po raz pierwszy wzbił się w powietrze 5 maja tego roku, jednak jak poinformowali przedstawiciele producenta, samolot będzie potrzebował około trzech lat by zdobyć certyfikat koniczny do użytkowania komercyjnego. Gdy to nastąpi, COMAC planuje produkcję w tempie 20-50 maszyn rocznie. Po 2020 r. tempo produkcji ma wzrosnąć do 150 maszyn rocznie. 

Do 2035 r. COMAC planuje zdobyć jedną trzecią udziałów w chińskim rynku samolotów wąskokadłubowych i jedną piątą w rynku światowym. Szacuje się, że w ciągu najbliższych 20 lat Chiny odbiorą 5,5 tys. nowych samolotów o łącznej wartości 670 mld dolarów. 


fot. COMAC 
gość_0ee29 - Profil
gość_0ee29
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie