ATR zmienia struktury i rozwija oddział szkoleniowy

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
16 czerwca 2017 07:30
Producent samolotów ATR utworzył nowy oddział ds. leasingu, zarządzania aktywami i cargo. Ma on skupić się na sprzedaży nowych i używanych turbośmigłowych maszyn do firm leasingowych. Poza tym ATR rozwija centrum szkoleniowe w Paryżu.
Reklama

Nowe biuro ds. leasingu, zarządzania aktywami i cargo będzie zajmować się sprzedażą ATR-ów przede wszystkim dla firm leasingowych. Dotyczy to zarówno nowych, jak i używanych maszyn. Departament ma też wspierać klientów firmy w zarządzaniu samolotami, również pod względem konwersji ich na maszyny cargo.

Szefem nowego departamentu będzie Karine Guenan, dotychczasowa wiceprezeska firmy ds. klientów i finansowania. Guenan nadal będzie sprawować dotychczasową funkcję.

Departament ma funkcjonować jako "jedno okienko" do prowadzenia klientów przez cały proces pozyskiwania i zarządzania samolotami. Do jego zadań będzie należało też m.in. wspieranie transakcji typu sprzedaży i leasingu zwrotnego.

ATR dodatkowo poinformował o rozbudowie centrum szkoleniowego w Paryżu. W listopadzie br. uruchomiony zostanie tam pełen symulator lotu modelu ATR 72-600. W centrum położonym w pobliżu lotniska CDG obecnie działa symulator wariantu -500.

Centra szkoleniowe ATR-a działają jeszcze w Tuluzie, Johannesburgu, Singapurze i Miami.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama