×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowy rodzaj schowków zwycięzcą Fly Your Ideas 2017


Zwycięzcą międzynarodowego konkursu dla studentów Fly Your Ideas 2017 został zespół Team DAELead, reprezentujący Uniwersytet z Hongkongu. Stworzyli oni nowe schowki pod fotelem, które zwiększają ilość miejsca na bagaż.Zaproponowane przez studentów z Hongkongu rozwiązanie zakłada montaż pod siedzeniami pasażerów plastikowych schowków, które będą częściowo schowane pod poziomem podłogi. Pozwoli to wykorzystać efektywniej przestrzeń, która teraz nie jest dostępna ani dla pasażerów, ani nie można tam załadować bagażu rejestrowanego ani cargo. 

Zwycięzcy dostaną za projekt 30 tys. euro. 


Drugie miejsce zajął Team Aquarius z Royal Melbourne Institute of Technology (RMIT) w Australii, który otrzymał 15 tys. euro za radykalną koncepcję przekształcenia samolotu pasażerskiego w narzędzie do gaszenia pożarów.

Konkurs Airbus Fly Your Ideas (Pomysły z polotem), który odbył się już pięciokrotnie i jest organizowany pod patronatem UNESCO, ma na celu inspirować nowe pokolenia innowatorów na całym świecie. Zgłoszenia studentów musiały dotyczyć jednego z wyzwań, od poprawy komfortu lotu do innowacji produkcyjnych, wskazanych przez firmę Airbus z myślą o zrównoważonym rozwoju lotnictwa.

W tegorocznej edycji uczestniczyła rekordowa liczba 5500 studentów z całego świata. Od debiutu konkursu Fly Your Ideas w 2008 r. w konkursie udział wzięło ponad 20 000 studentów z ponad 650 uniwersytetów i 100 krajów.

Kluczowym aspektem inicjatywy jest różnorodność: zespoły zachęca się do angażowania osób reprezentujących różne dyscypliny akademickie i różne narodowości. Tegoroczni finaliści reprezentują dziewięć różnych narodowości i osiem uniwersytetów z Afryki, Europy oraz regionu Azji i Pacyfiku.

fot. Airbus


gość_71343 - Profil
gość_71343
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie