Recenzja: Copa Club w Santo Domingo

24 lutego 2018 17:47
Prowadzony przez panamskie linie Copa Airlines salon biznesowy w Santo Domingo oferuje podstawowy poziom obsługi. Można w nim odpocząć lub popracować przed wylotem, ale nie ma co liczyć na możliwość zjedzenia pełnego posiłku.
Reklama
Copa Club to nieduża poczekalnia biznesowa działająca na międzynarodowym lotnisku Las Americas w Santo Domingo. Jest to zarazem jeden z pięciu salonów należących do panamskich linii Copa Airlines. Pozostałe znajdują się w Panamie, Gwatemali, San Jose i Medellin.


Salon zlokalizowany jest w północnym skrzydle terminala B, na przeciwko bramki B4. Poczekalnia jest czynna codziennie od 5 do 19. Z jej oferty mogą korzystać pasażerowie lecący w klasie biznes i posiadacze odpowiednich kart lojalnościowych Copa Airlines oraz innych przewoźników z sojuszu Star Alliance oferujących połączenia ze stolicy Dominikany. Salon dostępny jest również dla osób podróżujących w klasie biznes rejsami Aeromexico do Mexico City. Do wstępu upoważnia też karta Priority Pass na zasadach określonych przez jej wystawcę (wejście może być bezpłatne lub dodatkowo płatne, umożliwiać zaproszenie dodatkowych gości itd.) bez względu na linię, którą podróżuje jej posiadacz.


Poczekalnia ma powierzchnię 275 m. kw. i może pomieścić maksymalnie 63 gości. Poza wydzieloną recepcją składa się z jednego pomieszczenia pełniącego zarówno funkcję wypoczynkową, jak i barowo-jadalną.


Wystrój salonu jest przyjemny, ale raczej staromodny. Przypomina ociężały styl amerykańskich United Clubów przed odświeżeniem ich designu w ostatnich latach.


W części wypoczynkowej dominują masywne fotele ustawione wokół niskich stolików. Dość monotonną kolorystykę tego wnętrza poprawiają barwne obrazy zawieszone na ścianach.


Mimo że wyposażenie poczekalni nie wyróżnia się niczym szczególnym panujące w niej warunki są wystarczające do relaksu przed odlotem. Fotele są wygodne, działa szybki, bezprzewodowy internet, a główną zaletą jest niewielka liczba gości. W trakcie ponad godzinnego pobytu w Copa Club przebywałem w nim przez cały czas praktycznie sam.


W salonie urządzono osobny bar z wysokimi krzesłami, przy którym obsługa serwuje napoje alkoholowe. Ich wybór jest jednak ograniczony do dwóch rodzajów win i kilku gatunków mocniejszych trunków.


W części jadalnej dostępne są standardowe stoliki przy których można spożyć posiłek.


Samoobsługowy bufet jest bardzo skromnie zaopatrzony. W porze śniadaniowej dostępne są jedynie jogurty, kilka rodzajów płatków oraz pieczywo z dodatkami. Oprócz tego jest wybór drobnych paczkowanych przekąsek i świeże jabłka. Nie ma żadnych potraw serwowanych na ciepło. Pasażerowie mogą natomiast skorzystać z ekspresu do kawy oraz standardowego zestawu napojów chłodzących.


Obok jadalni znajduje się niewielkie centrum biznesowe z dostępem do urządzenia wielofunkcyjnego i blatem przygotowanym dla osób pragnących pracować w czasie wizyty w salonie. W poczekalni nie są niestety dostępne prysznice.


Copa Club w Santo Domingo spełnia swoją podstawową rolę - zapewnia spokojne miejsce do odpoczynku lub pracy przed odlotem ze stolicy Dominikany. Pomieszczenie zostało urządzone dość komfortowo i funkcjonalnie, mimo że stylistyka jego wnętrz jest już przestarzała.


Oferta kulinarna dostępna w salonie jest zdecydowanie rozczarowująca. Bufet został skromnie zaopatrzony, brakuje ciepłych potraw czy w ogóle jakiegokolwiek większego wyboru jedzenia. Wadą Copa Club jest również brak kabin prysznicowych dla pasażerów chcących się odświeżyć przed podróżą.

Fot. M. Stus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy