×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Będzie więcej lotów między Francją i Chinami


Władze lotnicze Francji i Chin zgodziły się na nową dwustronną umowę o operacjach lotniczych. Zwiększy się liczba lotów, linii lotniczych uprawnionych do obsługi tras oraz zniesione zostaną restrykcje dotyczące typów samolotów.


Nowe porozumienie zostało ratyfikowane 31 marca przez francuski Dyrektorat Generalny Lotnictwa Cywilnego oraz Administrację Lotnictwa Cywilnego Chin (CAAC). Zgodnie z jego postanowieniami, w ciągu najbliższych lat liczba połączeń pomiędzy oboma krajami zwiększy się ponaddwukrotnie, z obecnych 50 do 126 tygodniowo. 

Obecnie do lotów do Chin uprawnione są francuskie linie lotnicze Air France, Aigle Azur oraz Air Austral z kontrolowanej przez Francję wyspy Réunion, choć na razie z prawa tego korzysta jedynie francuski przewoźnik narodowy. Nowa umowa przewiduje, że prawo do lotów do Państwa Środka uzyskają także linie lotnicze XL Airways France oraz inny, nie wskazany z nazwy przewoźnik - prawdopodobnie nowe linie niskokosztowe, które planuje powołać do życia Air France, obecnie występujące pod roboczą nazwą "Boost". Z kolei liczba chińskich przewoźników uprawnionych do obsługi lotów do Francji wzrośnie z sześciu do ośmiu. 


Nowa umowa międzynarodowa skupia się na budowaniu bezpośrednich połączeń pomiędzy lotniskami w regionach. Teraz wszystkie połączenia lotnicze z Chin lądują na paryskim lotnisku Charles de Gaulle. Postanowienia umowy przewidują, że w obu krajach do listy obecnie obsługiwanych lotnisk dodane zostanie kolejnych pięć portów, co jest szczególnie korzystne dla przewoźników z Francji, obecnie obsługujących loty do Szanghaju, Pekinu, Guangzhou, Xi’an, Kunming, Chengdu oraz Wuhan. 

Nowa umowa znosi także restrykcje na typy samolotów, które mogą obsługiwać trasy pomiędzy krajami. Oznacza to, że linie Air France będą mogły skierować do Pekinu airbusy A380, o co od dłuższego czasu zabiegał francuski przewoźnik. 


- Podejmując te negocjacje francuskie władze dostrzegły ważną rolę połączeń lotniczych w ekonomicznym i socjalnym rozwoju naszych terytoriów - powiedział Jean-Michel Vernhes, prezydent Związku Lotnisk Francuskich. Dodatkowo Vernhes nazwał nowe porozumienie "skokiem naprzód" oraz szansą na dogonienie Niemiec, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii na polu skomunikowania. 

To już kolejne porozumienie narodowe zwiększające liczbę lotów, które w ostatnim czasie zawarł rząd w Pekinie. W październiku ubiegłego roku Wielka Brytania zgodziła się na podwojenie liczby lotów między oboma krajami. 4 grudnia 2016 roku rząd Australii zdecydował znieść wszystkie restrykcje we wzajemnym ruchu lotniczym

fot. Dominik Sipinski, Piotr Bożykgość_486c6 - Profil
gość_486c6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie