×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Otwarte niebo między Australią a Chinami


Władze krajów podpisały porozumienie, które znosi ograniczenia dotyczące liczby połączeń lotniczych między Australią a Chinami. Liczba połączeń między tymi państwami już wcześniej gwałtownie rosła.Przedstawiciele branży lotniczej z obydwu państw entuzjastycznie przywitali nowe porozumienie. 

- Jesteśmy zachwyceni, że to nowe porozumienie docenia wielki potencjał rynku chińskiego dla australijskiej turystyki i handlu. Nasi partnerzy wśród linii lotniczych byli zainteresowani kolejnymi połączeniami między tymi krajami. Dzięki tej decyzji wzrośnie podaż miejsc, a za tym podąży popyt, co zwiększy wartość dodaną dla naszej gospodarki - powiedział Kerrie Mather, prezes lotniska w Sydney. 

Porozumienie weszło w życie w momencie podpisania. Zgodnie z nim zniesione zostały wszystkie ograniczenia dotyczące liczby i kierunków połączeń między Australią a Chinami. Loty są możliwe do i z każdego lotniska, które ma status portu międzynarodowego.

Po raz ostatni limity zostały zliberalizowane w styczniu 2015 r. i od tego czasu miał miejsce gwałtowny rozwój przewozów między tymi dwoma krajami. Samo Sydney w 2016 r. ogłosiło sześć nowych tras do Chin - od stycznia 2017 r. z lotniska w największym mieście Australii będą funkcjonowały połączenia do 14 miast w Państwie Środka. 

Połączenia z Australia ma 14 miast w Chinach oraz Hongkong. Z kolei loty do Chin oferują cztery miasta w Australii (Sydney, Melbourne, Adelaide i Perth).

W listopadzie 2016 r. między Chinami a Australią linie lotnicze zaplanowały 516 rotacji - o 21,6 proc. więcej niż rok wcześniej. Liderem pod względem liczby połączeń są linie China Southern Airlines (179 rotacji) i China Eastern Airlines (112 rotacji). Dla porównania, jedyna australijska linia na tym rynku, Qantas, oferuje tylko 27 rotacji. 

Rząd Australii, że liczba chińskich turystów będzie nadal rosła w szybkim tempie. Według ministra handlu, turystyki i inwestycji Stevena Ciobo w zeszłym roku do Australii dotarł milion turystów z Chin, o 22,3 proc. więcej niż rok wcześniej. Wydali oni w kraju 9 mld dolarów australijskich. 

Zniesienie barier dotyczy jedynie przewoźników z Australii i Chin. Zawiera także ułatwienia dotyczące lotów code-share. 


gość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie