×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gdańsk: 11 proc. wzrost w marcu


W marcu w porcie lotniczym Gdańsk odprawionych zostało niemal 313 tys. pasażerów. To o 11 proc. więcej w porównaniu do marca w 2016 r.


Liczba pasażerów według miesięcy
Od początku roku gdańskie lotnisko obsłużyło ponad 880 tys. podróżnych - stanowi to 12,6 proc. wzrost w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku.

- Zarówno wyniki samego miesiąca marca, jak i całego kwartału 2017 możemy określić jako świetne. Co ważne, do kolejnego wzrostu liczby obsłużonych pasażerów (w stosunku do bardzo dobrego analogicznego kwartału ubiegłego roku) przyczyniły się dobre wyniki praktycznie wszystkich realizowanych z Gdańska połączeń regularnych. Swój symboliczny wkład w wyniki marca miał również wprowadzony 26 marca nowy rozkład letni , a wraz z nim ciekawe nowości. Wśród nich Neapol i Vaxjo Ryanaira oraz Bergen linii SAS. Oczywiście to jeszcze nie koniec nowości, bo przed nami już w maju powrót linii airberlin z połączeniem do Berlina, jak również inauguracja połączenia do Amsterdamu, obsługiwanego przez wchodzącego do Gdańska przewoźnika KLM. Kolejną niezwykle ciekawą nowością będą bezpośrednie loty do Tel Awiwu liniami PLL LOT – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.
gość_e7448 - Profil
gość_e7448
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie