Panasonic zapowiada rewolucję w pokładowej rozrywce

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
13 kwietnia 2017 07:45
Możliwość zamawiania filmów czy muzyki przed wylotem czy budowanie playlist, które będą przenoszone między samolotami podczas przesiadki i pozwolą kontynuować oglądanie przerwanego filmu - to tylko niektóre możliwości systemu Panasonic NEXT.
Reklama

Producent samolotowych systemów rozrywki podczas targów Aircraft Interiors Expo zaprezentował produkt nowej generacji o nazwie NEXT. To rozwiązanie zapewniające dotąd nieosiągalny poziom personalizacji i dostosowania do preferencji zarówno linii lotniczych, jak i indywidualnych pasażerów.

System NEXT Panasonica obejmuje w pełni skalowalne ekrany dostosowane do różnych samolotów, typów foteli i klasy podróży. Mają one mieć znacznie dłuższy cykl użytkowania niż obecne systemy. Z jednej strony dzięki zastosowaniu najnowszej technologii dźwięk i obraz nie będą z czasem traciły na jakości, a z drugiej strony zdecydowanie rzadziej potrzebne będą czasochłonne zmiany zawartości systemu.


System został tak zaprojektowany, aby umożliwić interakcję w nowe sposoby, także poza samolotem. Dzięki integracji z aplikacjami zewnętrznymi możliwe będzie m.in. zamawianie filmów przez pasażerów jeszcze przed lotem. Podróżny będzie mógł za pośrednictwem własnego urządzenia mobilnego zamówić np. film oczekując na lot na lotnisku. Dzięki technologii ZeroTouch, którą Panasonic stosuje już teraz, wgranie nowej treści do systemu potrwa chwilę. To umożliwi dostarczenie zamówionego przez pasażera filmu na czas.

Podróżni będą mogli też budować własne playlisty lub kolejki odtwarzania filmów. W przypadku przesiadki na lot tej samej linii system zapamięta te ustawienia i umożliwi wznowienie filmu lub albumu dokładnie od momentu, w którym pasażer skończył przed przesiadką.

Panasonic zwrócił też szczególną uwagę na możliwości prowadzenia sprzedaży przez system. Dzięki platformie Panasonic Integrated Marketing Services przewoźnicy będą mogli łatwo dostosowywać ofertę i promocje wyświetlane na ekranie do celu podróży konkretnego pasażera.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama