×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus zainwestuje w Tajlandii


Airbus zbuduje w Tajlandii, prawdopodobnie na lotnisku U-tapao w pobliżu Pattayi, centrum obsługi technicznej samolotów. Będzie to przedsięwzięcie współfinansowane przez Thai Airways i władze Tajlandii.


Podpisane memorandum nie określa, kiedy centrum MRO mogłoby ruszyć. Nie wiadomo też, jaki będzie dokładny podział kosztów między inwestorów ani w jakiej strukturze formalnej będą oni działać (prawdopodobnie będzie to joint-venture). Łączny koszt budowy centrum szacuje się na ok. 20 mld bahtów, czyli ok. 2,3 mld zł. 

Podczas spotkania na wysokim szczeblu w Bangkoku Fabrice Bregier, prezes Airbus Group, podkreślił, że Azja to najbardziej dynamicznie rosnący rynek dla producentów samolotów. Dlatego istnieje potrzeba budowy w tym rejonie dużych centrów obsługi technicznej i utrzymania. 

Tajlandia ma ambicje stać się regionalnym hubem lotniczym nie tylko pod względem ruchu, ale także usług technicznych i produkcji. Rząd chce docelowo doprowadzić do powstania w kraju montowni samolotów, choć na razie nie wiadomo, czy miałby to być efekt współpracy z którymś z dużych globalnych koncernów, czy raczej efekt rozwoju krajowego przemysłu.gość_3d85a - Profil
gość_3d85a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie