Airbus zainwestuje w Tajlandii

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
09 marca 2017 07:40
Airbus zbuduje w Tajlandii, prawdopodobnie na lotnisku U-tapao w pobliżu Pattayi, centrum obsługi technicznej samolotów. Będzie to przedsięwzięcie współfinansowane przez Thai Airways i władze Tajlandii.
Reklama

Podpisane memorandum nie określa, kiedy centrum MRO mogłoby ruszyć. Nie wiadomo też, jaki będzie dokładny podział kosztów między inwestorów ani w jakiej strukturze formalnej będą oni działać (prawdopodobnie będzie to joint-venture). Łączny koszt budowy centrum szacuje się na ok. 20 mld bahtów, czyli ok. 2,3 mld zł.

Podczas spotkania na wysokim szczeblu w Bangkoku Fabrice Bregier, prezes Airbus Group, podkreślił, że Azja to najbardziej dynamicznie rosnący rynek dla producentów samolotów. Dlatego istnieje potrzeba budowy w tym rejonie dużych centrów obsługi technicznej i utrzymania.

Tajlandia ma ambicje stać się regionalnym hubem lotniczym nie tylko pod względem ruchu, ale także usług technicznych i produkcji. Rząd chce docelowo doprowadzić do powstania w kraju montowni samolotów, choć na razie nie wiadomo, czy miałby to być efekt współpracy z którymś z dużych globalnych koncernów, czy raczej efekt rozwoju krajowego przemysłu.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama