×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT na plusie w 2016 r.


LOT zarobił na działalności podstawowej ok. 200 mln zł w 2016 r. Przewoźnik zanotował zapewne także zysk netto oraz zwiększył poziom kapitałów własnych.


Dokładne wyniki finansowe przewoźnika będą znane po audycie, zapewne w kwietniu. Ale już teraz wiadomo, że linia na działalności podstawowej, czyli na przewozie pasażerów, zarobiła ok. 200 mln zł. To wynik równy najbardziej optymistycznym prognozom na zeszły rok. 

Na razie LOT nie podaje, jaki był wynik na poziomie netto oraz jak zmienił się poziom kapitałów własnych. Obydwa te rezultaty w dużym stopniu zależą od wahań kursów walut. Prawdopodobnie obydwa wyniki będą jednak dodatnie. 

Początkowo LOT zakładał zysk operacyjny na poziomie ok. 125 mln zł, ale w trakcie roku prezes Rafał Milczarski zrewidował te założenia w górę i mówił o 150-200 mln zł, choć nie była to oficjalna, zabudżetowana prognoza. 

- To był przełomowy rok dla LOT-u. Uruchomiliśmy wiele nowych połączeń, z których niemal wszystkie się sprawdziły. Dokładne wyniki finansowe będą znane po niezależnym audycie, ale już teraz można powiedzieć, że przekraczają najbardziej optymistyczne prognozy - skomentował w rozmowie z Pasazer.com Adrian Kubicki, dyrektor ds. komunikacji LOT-u.

LOT osiągnął zysk operacyjny po raz ostatni w 2014 r. - na działalności podstawowej zarobił wtedy niemal 100 mln zł. W 2015 r. wynik ten wyniósł -46,5 mln zł. Zysk netto po raz ostatni linia zanotowała w 2013 r. (26 mln zł)gość_034c8 - Profil
gość_034c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie