×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair zaskarży porozumienie Lufthansy z airberlin


David O'Brien, wiceprezes Ryanaira ds. handlowych zapowiedział podczas spotkania z dziennikarzami, że przewoźnik złoży formalną skargę na przejęcie 38 samolotów airberlin przez Lufthansa Group. Według Ryanaira to zaburzenie konkurencji.


O zapowiedzi O'Briena poinformował portal Air Transport World. Nie sprecyzowano, do jakiego organu zamierza poskarżyć się przewoźnik - może złożyć protest zarówno do niemieckiego urzędu ds. konkurencji, jak i do Komisji Europejskiej, która z uwagi na rozmiar zaangażowanych firm może przejąć sprawę.

Lufthansa podpisała w ubiegłym roku porozumienie z airberlin o długoterminowym leasingu 38 samolotów z rodziny airbus A320. 33 maszyny trafią do Eurowings, a pięć - do Austrian Airlines. Dodatkowo w ramach umowy Lufthansa nawiązała współpracę code-share z głównym udziałowcem airberlin, Etihad Airways Group. Niedawno pojawiły się też doniesienia o możliwości zaangażowania kapitałowego arabskiego koncernu w Lufthansa Group.

Według O'Briena po przejęciu samolotów i tras airberlin przez Lufthansę dojdzie do zmonopolizowania rynku przez Lufthansa Group. Wiceprezes Ryanaira podał, że airberlin i Lufthansa razem mają obecnie ok. 63 proc. udziału w niemieckim rynku, a na 20 najbardziej popularnych trasach krajowych ich udział sięga 98 proc.

Transakcja może być trudna w ocenie z uwagi na to, że nie dochodzi do kapitałowego połączenia airberlin i Lufthansy, a jedynie do handlowego wynajmu samolotów. gość_39388 - Profil
gość_39388
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie