×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Jest szansa na otwarte niebo z Armenią


Rada Unii Europejskiej, instytucja zrzeszająca przedstawicieli wszystkich 28 państw członkowskich, zgodziła się na rozpoczęcie negocjacji umowy o otwartym niebie z Armenią. To szansa na więcej lotów do tego kraju.


Zgodnie z podziałem kompetencji między unijne instytucje, negocjacje w imieniu wspólnoty prowadzić będzie Komisja Europejska. Rozmowy mogą potrwać kilka lat, ale może uda się przyjąć umowę wcześniej. Do ustalenia są m.in. kwestie związane ze stosowaniem unijnych przepisów dotyczących bezpieczeństwa, pomocy publicznej czy opłat za infrastrukturę w Armenii.

Zawierane przez UE kompleksowe umowy lotnicze mają zwiększać liczbę połączeń międzynarodowych z Europy, zapewniać wyższą jakość usług, dawać pasażerom większy wybór i podnosić międzynarodową konkurencyjność unijnego przemysłu lotniczego. 

Umowa z Armenią przybierze formę umowy o wspólnym obszarze lotniczym - Armenia należy do grupy krajów, z którymi UE dąży do zacieśnienia stosunków w ramach swojej polityki sąsiedztwa. 

- W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić podróżowanie bez samolotów. Umowy lotnicze to świetne narzędzie, dzięki któremu Europa może wchodzić na nowe rozwijające się rynki i ustanawiać bezpośrednie połączenia z innymi regionami. Cieszę się, że Rada zgodziła się dzisiaj na rozpoczęcie negocjacji z Armenią. Umowa - po jej wynegocjowaniu - przyczyni się do znacznego zwiększenia lotniczego ruchu pasażerskiego z Armenią, spowoduje obniżenie cen i da naszym firmom nowe możliwości biznesowe. Będzie stanowić świetny przykład współpracy między UE a Armenią w kontekście Partnerstwa Wschodniego - powiedział Arpád Érsek, minister transportu, budownictwa i rozwoju regionalnego Słowacji, która sprawuje obecnie unijną prezydencję. 

Unia podpisała już podobne umowy m.in. z Gruzją, Mołdawią, krajami bałkańskimi, Izraelem, Libanem, Jordanem i Marokiem. Rozmowy toczą się m.in. z Tunezją, Ukrainą i Azerbejdżanem.

O rodzajach umów o otwartym niebie podpisywanych przez Unię Europejską pisaliśmy w Raporcie Pasazer.com.gość_fe704 - Profil
gość_fe704
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie