×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa chce serwisować silniki w Polsce


Firma Xeos, joint-venture Lufthansy i General Electric, chce zainwestować w Polsce 250 mln euro w zakład serwisowania silników lotniczych - twierdzi "Puls Biznesu", powołując się na anonimowe źródła. 
Według gazety zakład miałby powstać w Środzie Śląskiej, na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, i zatrudniać ok. 600 osób.

Obecnie w Polsce nie ma spółki świadczącej usługi kompleksowego przeglądu silników. Ograniczony zakres usług w tym segmencie oferuje jedynie działający na Lotnisku Chopina CEES, joint-venture LOT (ma 51 proc. udziałów) i General Electric. Zakład Xeosa byłby jednak prawdopodobnie znacznie bardziej zaawansowany. Firma ubiega się już o decyzję lokalizacyjną.

Nie wiadomo, jak silniki miałyby trafiać do zakładu. Najbliższe lotnisko znajduje się we Wrocławiu. Środa Śląska jest połączona ze stolicą województwa (a także na zachód z Niemcami) autostradą.

GE Aviation jest członkiem konsorcjów produkujących silniki lotnicze CFM56 (boeingi 737 i airbusy A320), LEAP-X (boeingi 737MAX, airbusy A320neo i COMAC C919) oraz GP7200 (airbus A380). Samodzielnie produkuje model GEnx (boeing 787 Dreamliner i boeing 747-8).gość_763e4 - Profil
gość_763e4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie