Modlin: 8 milionów pasażerów

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
16 listopada 2016 19:36

Dzisiaj (16.11) Port Lotniczy Warszawa/Modlin przekroczył liczbę 8 milionów odprawionych pasażerów od początku działania. 

Reklama

8-milionowym pasażerem, wytypowanym przez system rezerwacyjny podczas odprawy bagażowej przed odlotem, została pani Dominika Gibka, która z tej okazji otrzymała od lotniska torbę upominków oraz voucher dla 2 osób na lunch w restauracji Best Fly Bar. Pani Dominika wraz ze swoim mężem Henrykiem lecą dziś na tydzień do Dublina odwiedzić swoją rodzinę.

- Zupełnie nie spodziewaliśmy się takiej niespodzianki – powiedziała pani Dominika. To bardzo miłe zaskoczenie – dodał mąż, który zaznaczył, że choć nie mieszkają blisko portu, to już nie pierwszy raz podróżują z Modlina.

Na zdjęciu: Katarzyna Zakrzewska z Biura Handlowo-Marketingowego lotniska, pani Dominika Gibka oraz mąż, Henryk Gibki.

Od początku 2016 r. na lotnisku odprawiło się już ponad 2,5 mln osób. Zarząd Spółki szacuje, że do końca roku liczba ta wzrośnie do 2,8 mln podróżnych. Władze piątego największego pod względem obsługi rynku lotniska w Polsce przygotowują się do rozbudowy terminala.

- Pierwszy w historii lotniska milion pasażerów obsłużyliśmy na początku listopada 2013 r. czyli po 11 miesiącach pracy portu (nie licząc przerwy spowodowanej remontem pasa). Teraz wynik ten osiągamy już w 4 miesiące. Przed nami piąty rok działania. Planujemy rozbudowę terminala, który po zakończeniu prac będzie mógł obsługiwać 5 mln podróżnych rocznie. Jeśli uda nam się zrealizować zaplanowane cele, w 2017 r. przyjmiemy 3 miliony pasażerów, czyli najwięcej jak dotąd w ciągu jednego roku – mówi Leszek Chorzewski, p. o. prezesa zarządu spółki.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama