×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus: Do 2020 r. wyprzedzimy Boeinga w dostawach samolotów


Airbus chce do 2020 r. wyprzedzić swojego amerykańskiego konkurenta w liczbie dostarczonych samolotów. Od wielu lat Boeing przewyższał Airbusa w produkcji samolotów w ciągu roku.


- W 2020 r. ponownie będziemy dostarczać w ciągu więcej samolotów od Boeinga - powiedział Fabrice Brégier, prezes Airbus Group.

Airbus od wielu lat jest w tyle za Boeingiem w kwestii liczby dostarczanych samolotów. Brégier twierdzi, że wkrótce ma się to zmienić. 

- Zbudowanie pierwszego tysiąca samolotów zajęło nam 19 lat. Teraz ostatni tysiąc wyprodukowaliśmy w ciągu 19 miesięcy - dodał Brégier. 

Problemy w łańcuchu dostaw airbusów A350 utrudniły terminowe dostawy do przewoźników. Także produkcja airbusa A320 była opóźniona ze względu na kłopoty z silnikami Pratt & Whitney. 

Brégier dodał, że w tym roku z linii produkcyjnej zjechało już 26 airbusów A350. Do końca roku Airbus ma nadzieję na wyprodukowanie kolejnych 24 samolotów tego typu.

fot. Airbus
gość_d528f - Profil
gość_d528f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie