Gdańsk: pociągi wrócą na lotnisko we wrześniu

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
12 sierpnia 2016 10:06
4 komentarze
Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli Pomorskiej Kolei Metropolitalnej pociągi ponownie pojawią się na gdańskim lotnisku 4 września. Trasa jest częściowo zamknięta po gwałtownych ulewach, które przeszły nad Trójmiastem w połowie lipca.
Reklama

Nie oznacza to, że tego dnia zostanie otwarta cała trasa z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy do Wrzeszcza. Najpierw z lotniska będzie można dojechać jedynie do Brętowa, gdzie pasażerowie będą mogli przesiąść się dalej, na przykład na tramwaj do Gdańska Głównego. Na czas remontu PKM w oznaczonych autobusach i tramwajach miejskiej komunikacji honorowane są bilety SKM, o czym informują komunikaty na przystankach.

Cała trasa do Wrzeszcza powinna być otwarta do końca września.

Linia kolejowa PKM do portu lotniczego w Gdańsku jest zamknięta od połowy lipca, kiedy to gigantyczna ulewa uszkodziła nasyp kolejowy w wielu miejscach. Długi czas naprawy torów przedstawiciele PKM tłumaczą dużą liczbą szkód wywołanych przez ulewę oraz ograniczonym dostępem do niektórych lokalizacji torowisk.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_da1d2 2016-08-13 11:51   
gość_da1d2 - Profil gość_da1d2
Pociągi SKMki już od paru tygodni jeżdżą do przystanku Gdańsk Port Lotniczy
gość_a17f5 2016-08-12 20:15   
gość_a17f5 - Profil gość_a17f5
Bardzo mnie to cieszy, bo czesto latam do Gdanska i PKM to naprawde bardzo wygodny, a co najwazniejsze tani i szybki dojazd do waznych punktow Trojmiasta.
Affinitor 2016-08-12 18:21   
Affinitor - Profil Affinitor
Zadanie może byc wykonane w pełni profesjonalnie, ale na siły natury nie da sie wiele poradzić. Nasyp kolejowy to nie jest coś, co bezpośrednio po wykonaniu ma taka sama trwałość i stabilność jak po 20 latach. Linia PKM ma wiele nasypów i przy takiej ulewie jak była w Gdańsku (a ponieważ akurat tego dnia byłem w Trojmiescie, to wiem jak to wyglądało) nic dziwnego, ze woda naruszyła ich konstrukcje. Ale rozumiem, ze dla kogoś kto interesuje sie lotnictwem tematyka dotycząca budowy dróg, mostów, kolei może byc zupełnie obca...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama