Lublin może odzyskać loty do Frankfurtu

10 sierpnia 2016 12:31
37 komentarzy
Brytyjska linia regionalna bmi regional poleci z Frankfurtu do Lublina - donosi lokalny "Dziennik Wschodni". Linia może zastąpić na tej trasie Lufthansę, która zawiesiła loty na to polskie lotnisko. Władze portu lotniczego na razie dementują te informacje.
Reklama
Według "Dziennika Wschodniego" rejsy wystartują w sezonie letnim 2017 r. i będą odbywać się codziennie. Loty będą wykonywane samolotami typu embraer ERJ-145, zabierającymi na pokład 49 pasażerów.

bmi regional jest linią partnerską sojuszu Star Alliance i w jego ramach blisko współpracuje m.in. z grupą Lufthansy. Obecnie brytyjska linia ma na siedmiu trasach umowy code-share z Lufthansą i Brussels Airlines. Jej przylot do Lublina mógłby być związany właśnie z zastąpieniem Lufthansy - dla samego niemieckiego przewoźnika trasa była nieopłacalna i zostanie skasowana 29 października br. Jednak dysponujące mniejszymi samolotami i latające codziennie bmi regional mogłoby osiągać lepsze rezultaty.

Władze lotniska na razie stanowczo zaprzeczają jednak, by Lublin pozyskał nową linię.

- Rozmawiamy tylko o połączeniach ogłaszanych i sprzedawanych przez przewoźników, a nie o spekulacjach lokalnej prasy. Połączenie uruchamia przewoźnik, a nie lokalna gazeta. - mówi w rozmowie z Pasazer.com Ireneusz Dylczyk, dyrektor handlowy lubelskiego lotniska.


Najbliższa konferencja slotowa IATA, czyli spotkania przewoźników, lotnisk i koordynatorów, na którym rozdzielane są zezwolenia na starty i lądowania o konkretnych godzinach zaplanowana jest na początek listopada. To właśnie dopiero pod koniec roku możemy spodziewać się potwierdzonych informacji na temat lotów z Lublina do jednego z europejskich hubów.

Po ogłoszeniu rezygnacji przez Lufthansę z lotów do Frankfurt władze portu informowały, że pracują już nad przywróceniem tej kluczowej dla pasażerów biznesowych trasy.

Flota bmi składa się obecnie z 4 embraerów ERJ-135 oraz z 14 embraerów ERJ-145. Linia wykonuje ponad 300 rejsów tygodniowo, zatrudnia 400 pracowników oraz posiada w swojej ofercie loty do 22 miast w dziesięciu krajach w Europie. Przewoźnik od wielu lat dzierży tytuł najpunktualniejszej linii w Wielkiej Brytanii. Linia należy do lotniczego holdingu Airline Investments Limited (AIL), w którego skład wchodzi także linia Loganair.

Grupa posiada łącznie 46 samolotów, odprawia 1,5 mln podróżnych rocznie, zatrudnia 960 pracowników, oferuje loty na 47 trasach w 10 krajach europejskich oraz generuje roczny obrót na poziomie 200 tys. funtów.

Lublin byłby pierwszym polskim miastem w siatce tego przewoźnika.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_8ca1d 2016-08-17 18:18   
gość_8ca1d - Profil gość_8ca1d
No o jest BCN plotki są prawdziwe
gość_251b0 2016-08-17 17:47   
gość_251b0 - Profil gość_251b0
Może KTW udałoby się dogadać z BMI Regional na loty do Monachium, bo były kiedyś takie narzekania, że nie ma lotów w tym kierunku. Ta linia lata już z Brna.
kola 2016-08-17 10:24   
kola - Profil kola
czwartek, niedziela od 29 grudnia :) no to do Hiszpanii :)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy