airberlin: W lipcu kolejny spadek

9 sierpnia 2016 14:08
Mimo kolejnego spadku w liczbie obsłużonych pasażerów, których w lipcu obsłużono ponad 3,22 mln (-0,8 proc.), na pokładach maszyn linii airberlin stale zwiększa się liczba zajętych foteli. W minionym miesiącu współczynnik load factor wyniósł 88,9 proc. (+1,6 proc.).
Reklama
Ogólnie w lipcu br. zaoferowano ponad 3,7 mln miejsc w samolotach (-2,4 proc.). Ogólnie jednak współczynnik ASK wzrósł o 0,9 proc., a RPK o 2,7 proc.

- W obecnej sytuacji w branży notujemy kilka pozytywnych zjawisk. W przeciwieństwie do osłabienia na rynku lotów turystycznych, byliśmy zdolni zwiększyć nasze wskaźniki wypełnienia w całej pierwszej połowie roku. Będziemy się nadal starać, aby ten trend utrzymać. W tym celu stawiamy na rozwój naszej siatki międzynarodowej, a przede wszystkim międzykontynentalnej. Niedawno ogłosiliśmy plany rozwoju połączeń do USA w sezonie letnim 2017 r. W ten sposób nasi pasażerowie będą mieli jeszcze lepszą dostępność lotów z naszych hubów w Berlinie-Tegel i Düsseldorfie - mówi Stefan Pilcher, dyrektor naczelny airberlin.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy