×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Emirates spłaca obligacje


Linie Emirates poinformowały o całkowitej jednorazowej spłacie obligacji w wysokości 1 mld USD (3,673 mld AED) w terminie płatności 8 czerwca 2016 r. Przewoźnik zaciągnął zobowiązanie w 2011 r., aby sfinansować swój kapitał obrotowy.


W tym miesiącu linie Emirates spłacą także obligacje o łącznej wartości 150 mln SGD wyemitowanee w 2006 r. Przewoźnik spłaca obydwie obligacje z własnych zasobów gotówkowych, co odzwierciedla jego silną pozycję finansową.

Spłata obligacji świadczy o stałym dostępie Emirates do międzynarodowych źródeł finansowania oraz wsparciu rynków i instytucji finansowych. Przewoźnik wywiązywał się ze swoich zobowiązań finansowych w przeszłości i może pochwalić się dobrą ogólną kondycją finansową. Spłata obligacji z własnych rezerw gotówkowych odzwierciedla naszą silną pozycję finansową i rozważne podejście do płynności finansowej - powiedział szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates.

Do końca czerwca tego roku, linie Emirates spłacą w całości sześć islamskich obligacji sukuk o łącznej wartości 2,84 mld USD (10,4 mld AED) wyemitowanych na przestrzeni ostatnich pięciu lat.

We współpracy z międzynarodowymi instytucjami finansowymi będziemy nadal poszukiwać zróżnicowanych, innowacyjnych źródeł finansowania w ramach zrównoważonego portfolio finansowego. Nasz skuteczny model biznesowy i długoterminowa strategia finansowania zapewni Emirates dalszy rozwój. W tym roku finansowym otrzymamy dostawę w sumie 36 samolotów - dodał Al Maktoum. 

W 2015-16 r. linie Emirates zgromadziły 7,3 mld USD (26,9 mld AED) na sfinansowanie swojej floty. Przewoźnik otrzymał już propozycje sfinansowania dostaw w bieżącym roku finansowym 2016-17.

Emirates zamknęły rok finansowy 2015-16 na poziomie 3,8 mld USD (14,1 mld AED) przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej.   


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie