Emirates spłaca obligacje

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
14 czerwca 2016 09:01
Linie Emirates poinformowały o całkowitej jednorazowej spłacie obligacji w wysokości 1 mld USD (3,673 mld AED) w terminie płatności 8 czerwca 2016 r. Przewoźnik zaciągnął zobowiązanie w 2011 r., aby sfinansować swój kapitał obrotowy.
Reklama

W tym miesiącu linie Emirates spłacą także obligacje o łącznej wartości 150 mln SGD wyemitowanee w 2006 r. Przewoźnik spłaca obydwie obligacje z własnych zasobów gotówkowych, co odzwierciedla jego silną pozycję finansową.

- Spłata obligacji świadczy o stałym dostępie Emirates do międzynarodowych źródeł finansowania oraz wsparciu rynków i instytucji finansowych. Przewoźnik wywiązywał się ze swoich zobowiązań finansowych w przeszłości i może pochwalić się dobrą ogólną kondycją finansową. Spłata obligacji z własnych rezerw gotówkowych odzwierciedla naszą silną pozycję finansową i rozważne podejście do płynności finansowej - powiedział szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates.

Do końca czerwca tego roku, linie Emirates spłacą w całości sześć islamskich obligacji sukuk o łącznej wartości 2,84 mld USD (10,4 mld AED) wyemitowanych na przestrzeni ostatnich pięciu lat.

- We współpracy z międzynarodowymi instytucjami finansowymi będziemy nadal poszukiwać zróżnicowanych, innowacyjnych źródeł finansowania w ramach zrównoważonego portfolio finansowego. Nasz skuteczny model biznesowy i długoterminowa strategia finansowania zapewni Emirates dalszy rozwój. W tym roku finansowym otrzymamy dostawę w sumie 36 samolotów - dodał Al Maktoum.

W 2015-16 r. linie Emirates zgromadziły 7,3 mld USD (26,9 mld AED) na sfinansowanie swojej floty. Przewoźnik otrzymał już propozycje sfinansowania dostaw w bieżącym roku finansowym 2016-17.

Emirates zamknęły rok finansowy 2015-16 na poziomie 3,8 mld USD (14,1 mld AED) przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej.


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama