×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zurych sprzedaje udziały w lotnisku w Bangalore


Spółka Zurich Airport zadecydowała o sprzedaży swojego 5-proc. pakietu akcji lotniska w Bangalore w Indiach. Spółka zarobi na transakcji, o ile zgodzą się na nie odpowiednie władze, 48,9 mln dolarów brutto.


Finalizacja transakcji jest spodziewana w III kwartale br. Na razie nie ujawniono, kto jest nabywcą lotniska.

Spółka Bangalore International Airport Limited (BIAL) zarządza zbudowanym od podstaw i uruchomionym w 2008 r. lotniskiem w Bangalore. Było to pierwsze lotnisko w Indiach zbudowane od zera w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Teoretycznie właścicielem portu lotniczego jest rząd Indii, ale spółka BIAL zarządza nim na mocy 30-letniej koncesji z możliwością przedłużenia na kolejne 30 lat. 

Zurich Airport był udziałowcem w spółce od początku jej istnienia w 2001 r. Szwajcarska spółka najpierw w 2009 r. sprzedała 12 proc. akcji, teraz pozbywa się pozostałych. 

Port lotniczy w Bangalore w 2015 r. odprawił ponad 18 mln pasażerów, co dawało mu trzecie miejsce wśród lotnisk w Indiach. Ruch w ubiegłym roku był o ponad 25 proc. większy niż w 2014 r. gość_24b36 - Profil
gość_24b36
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie