Expliseat dostarczy fotele dla ATR-a

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
17 kwietnia 2016 13:33
Producent samolotów ATR oraz francuska firma produkująca fotele Expliseat podpisali porozumienie o współpracy, dzięki któremu klienci ATR-a będą mieli większy wybór wnętrz do samolotów.
Reklama

Expliseat będzie produkował dla ATR-a nowy typ foteli - Titanium Seat. W porównaniu z obecnie montowanymi fotelami w samolotach ATR 42-600 i 72-600, nowy model pozwoli na zmniejszenie wagi maszyny o nawet 300 kg. To z kolei wpłynie korzystnie na osiągi operacyjne samolotów - będą one spalały mniej paliwa, a także poprawią się możliwości startu i lądowania na krótkich pasach startowych.

Nowe fotele Titanium Seat mają jedynie 30 części, co dodatkowo obniży koszty utrzymania kabiny.

Fotele Expliseat będą dostępne dla wszystkich nowych ATR-ów, ale firma oferuje także wymianę siedzeń w już latających samolotach tego producenta.


Pierwszą linią, która odbierze ATR-a z kabiną wyposażoną w fotele Expliseat Titanium Seat, będzie Air Tahiti. Spółka wymieni fotele w starszych ATR-ach - ma to nastąpić już w maju br. Do końca roku fotele Titanium Seat pojawią się jako opcja w nowych maszynach.

Expliseat to firma istniejąca od 2011 r., która produkuje fotele do ATR-ów i airbusów. Od 2013 r. ma w ofercie fotel Titanium Seat dla rodziny samolotów airbus A320 - ważą one tylko 4 kg, co czyni z nich najlżejsze fotele lotnicze dostępne na świecie.

fot. ATR
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama