×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Expliseat dostarczy fotele dla ATR-a


Producent samolotów ATR oraz francuska firma produkująca fotele Expliseat podpisali porozumienie o współpracy, dzięki któremu klienci ATR-a będą mieli większy wybór wnętrz do samolotów.


Expliseat będzie produkował dla ATR-a nowy typ foteli - Titanium Seat. W porównaniu z obecnie montowanymi fotelami w samolotach ATR 42-600 i 72-600, nowy model pozwoli na zmniejszenie wagi maszyny o nawet 300 kg. To z kolei wpłynie korzystnie na osiągi operacyjne samolotów - będą one spalały mniej paliwa, a także poprawią się możliwości startu i lądowania na krótkich pasach startowych.

Nowe fotele Titanium Seat mają jedynie 30 części, co dodatkowo obniży koszty utrzymania kabiny.

Fotele Expliseat będą dostępne dla wszystkich nowych ATR-ów, ale firma oferuje także wymianę siedzeń w już latających samolotach tego producenta.


Pierwszą linią, która odbierze ATR-a z kabiną wyposażoną w fotele Expliseat Titanium Seat, będzie Air Tahiti. Spółka wymieni fotele w starszych ATR-ach - ma to nastąpić już w maju br. Do końca roku fotele Titanium Seat pojawią się jako opcja w nowych maszynach.

Expliseat to firma istniejąca od 2011 r., która produkuje fotele do ATR-ów i airbusów. Od 2013 r. ma w ofercie fotel Titanium Seat dla rodziny samolotów airbus A320 - ważą one tylko 4 kg, co czyni z nich najlżejsze fotele lotnicze dostępne na świecie.

fot. ATRgość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie