×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Niemal 9-proc. wzrost ruchu w Gdańsku


W marcu 2016 r. port lotniczy w Gdańsku obsłużył 281,5 tys. pasażerów. Stanowi to 8,8-proc. wzrost w porównaniu do marca 2015 r.Liczba pasażerów według miesięcy
Od początku roku gdańskie lotnisko odprawiło już 781,7 tys. podróżnych. To o 10,5 proc. więcej w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku.

- W tym roku, w wielkanocną niedzielę 27 marca nastąpiła zmiana czasu. Tym samym w branży lotniczej został zakończony sezon zimowy i wprowadzony został sezon letni, a wraz z nim nowy rozkład lotów latających z Gdańska przewoźników, gdzie w wśród nowości pojawi się m.in. połączenie do Sztokholmu, czy Radomia. W związku z powyższym czekając na pierwsze wiosenne plony, możemy ocenić zakończoną już zimę. Ze wzrostem po pierwszych trzech miesiącach na poziomie 10,5% z pewnością tegoroczny sezon zimowy możemy określić jako bardzo udany. Nie ukrywam, że wielki wkład, szczególnie w nasze wyniki, miały linie lotnicze WizzAir. Węgierski przewoźnik w samym marcu przewiózł aż o 20 629 pasażerów więcej, niż miało to miejsce w marcu ubiegłego roku. Stało się to głównie za sprawą kierunków do Aberdeen, Billund, Brukseli i Reykjaviku, które w pojawiły się w siatce połączeń Wizz Air w połowie zeszłego roku – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

gość_9d3cb - Profil
gość_9d3cb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie