×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Współpraca Boeinga z Centrum Nauki Kopernik


Centrum Nauki Kopernik wspólnie z firmą Boeing wspiera rozwój zainteresowań i kompetencji młodych ludzi w obszarze nauk ścisłych i technicznych (ang. STEM - Science, Technology, Engineering, Mathematics).

Centrum Nauki Kopernik rozpoczęło współpracę z firmą Boeing w zakresie dwóch projektów edukacyjnych skierowanych do uczniów i nauczycieli w Polsce. Na specjalnym spotkaniu dot. tej współpracy była obecna także redakcja Pasazer.com.

Projekty, których realizacja rozpocznie się na początku 2016 roku, mają wspierać nauczycieli w stosowaniu aktywnych metod uczenia, rozwijających odpowiedzialność i samodzielność uczniów. Służyć będą temu zestawy edukacyjne, zaprojektowane w sposób umożliwiający wielostopniowe wykorzystanie w procesie nauczania - od postępowania zgodnie z proponowanymi scenariuszami doświadczeń do realizacji projektów opartych na własnych pomysłach uczniów, także w długoterminowych cyklach doświadczeń i eksperymentów. Firma Boeing wesprze również polską edycję konkursu z dziedziny technologii satelitarnych.

//www.pasazer.com/img/images/normal/centrum,kopernik,cnk,event%20(1).jpg
- Firma Boeing inwestuje w rozwój przyszłych pokoleń inżynierów poprzez programy edukacyjne z obszaru nauki, technologii, inżynierii i matematyki (ang. STEM), realizowane z naszymi partnerami w różnych krajach. Jesteśmy dumni, że w Polsce możemy współpracować z Centrum Nauki Kopernik - mówi Jeff Kohler, zastępca dyrektora działu Globalnej Sprzedaży, Obrony, Przestrzeni Kosmicznej i Bezpieczeństwa firmy Boeing  (ang. Boeing Defense, Space & Security, BDS).

//www.pasazer.com/img/images/normal/centrum,kopernik,cnk,event%20(2).jpg
- Firma Boeing świętuje pierwsze stulecie swojej innowacyjnej działalności. Dlatego pragniemy inspirować kolejne pokolenia inżynierów i techników. To oni będą kształtować kolejny wiek naszej obecności w przestrzeni powietrznej - dodał Kohler.

W ramach programu Klub Młodego Odkrywcy, koordynowanego przez Centrum Nauki Kopernik we współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności, firma Boeing wesprze opracowanie zestawów edukacyjnych, które pozwolą użytkownikom na samodzielne przeprowadzenie doświadczeń związanych z naukami ścisłym i technicznymi (STEM). Otrzyma je 150 nauczycieli w całej Polsce. Zestawy, zawierające wskazówki i wyzwania projektowe, mają rozbudzać wyobraźnię młodych ludzi i zachęcać do samodzielnego rozwiązywania problemów i prowadzenia doświadczeń.

//www.pasazer.com/img/images/normal/centrum,kopernik,cnk,event%20(4).JPG
Firma Boeing będzie również wspierać polskie finały międzynarodowego konkursu pod nazwą ESERO-CanSat , w którym zespoły uczniów w wieku 14 - 18 lat pod opieką nauczycieli będą samodzielnie konstruować satelity i z ich pomocą prowadzić badania atmosfery. Dziesięć drużyn finalistów z całej Polski spotka się w kwietniu na lotnisku w Toruniu, aby wystrzelić swoje satelity, przeanalizować dane, a wyniki przedstawić jury. Zwycięska drużyna weźmie udział w międzynarodowym finale konkursu, organizowanym przez Europejską Agencję Kosmiczną. Udział w konkursie oferuje młodym ludziom szansę na wykazanie się pomysłowością i umiejętnością pracy w zespole,  a także na pogłębienie wiedzy w różnych dziedzinach, począwszy od astronomii i astrobiologii przez badania kosmiczne. To umiejętności niezbędne w przyszłej pracy inżyniera.

//www.pasazer.com/img/images/normal/centrum,kopernik,cnk,event%20(3).JPG
- Twórcze myślenie, które przenika różne dziedziny nauki, oraz działania z wykorzystaniem nowoczesnych technologii są cechą edukacyjnych przedsięwzięć Centrum Nauki Kopernik. Angażujemy naszych zwiedzających, w tym uczniów, w eksperymenty, które rozwijają wyobraźnię i pomagają lepiej rozumieć i stosować m.in. matematykę. Zachęcamy do samodzielnego konstruowania. Mierzenie się z problemami i poszukiwanie nowych rozwiązań wzmacnia w nas przedsiębiorczość i kreatywność. Takie połączenia dają szansę rozwoju zainteresowań i kompetencji w obszarze nazwanym STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics). W szkole, podczas lekcji, zapewnienie uczniom tak wszechstronnej edukacji jest trudne. Działająca w całej Polsce, a także za granicą sieć Klubów Młodego Odkrywcy, czy projekt edukacji kosmicznej ESERO-CanSat, koordynowane przez CNK, pomagają nauczycielom realizować nowatorskie projekty badawcze. Dzięki współpracy ze środowiskiem nauki i biznesu mamy szansę upowszechniać ciekawe i wartościowe rozwiązania dydaktyczne – powiedziała Anna Dziama, dyrektor Pracowni Edukacji w Centrum Nauki Kopernik.

O Programie Boeing Global Corporate Citizenship w Europie Środkowej i Wschodniej

Firma Boeing zapewnia ponad 6500 miejsc pracy w Europie Środkowej i Wschodniej, a przy tym wspiera inicjatywy z dziedziny społecznej odpowiedzialności biznesu w sektorze edukacji, zaangażowania społecznego, usług zdrowotnych i społecznych oraz środowiska od 2007 r. Są to projekty realizowane we współpracy z Łódzkim Uniwersytetem Dziecięcym, Muzeum Polin, a także w ramach Washington Business Week Polska czy Bator Tabor (Obóz Odwagi) na Węgrzech.

O firmie Boeing

Boeing to największa na świecie firma działająca w sektorze przestrzeni powietrznej i wiodący producent pasażerskich samolotów odrzutowych oraz wojskowych statków powietrznych. Firma oferuje swoje produkty i usługi liniom lotniczym oraz klientom rządowym w 150 krajach. Asortyment produktów i skrojonych na miarę usług Boeinga obejmuje samoloty pasażerskie i wojskowe, satelity, broń, systemy elektroniczne i obronne, systemy nośne (ang. launch systems), zaawansowane systemy informacyjno-komunikacyjne, a także efektywne usługi logistyczne i szkolenia. Boeing, z siedzibą w Chicago, zatrudnia ponad 165000 osób zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i w 65 innych krajach. Więcej informacji na temat firmy Boeing można znaleźć na boeing.com lub na firmowym profilu na Twitterze: @Boeing.

O Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności       

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności wspiera rozwój demokracji, społeczeństwa obywatelskiego, gospodarki oraz równych szans w Polsce i innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej.  Więcej informacji można znaleźć na stronie.

O Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik poszukuje nowych form działań, bada i testuje innowacyjne rozwiązania edukacyjne oraz wspiera ich wdrażanie. Kopernik powstał dzięki wymianie doświadczeń, a także wspólnemu tworzeniu i wdrażaniu pomysłów. Każdego roku milion osób odwiedza Kopernika i uczestniczy w jego przedsięwzięciach. Przecinają się tu drogi rodzin z dziećmi, nauczycieli i uczniów, ludzi nauki, sztuki, biznesu, młodzieży i dorosłych, lokalnych aktywistów oraz światowych innowatorów. W Centrum otwiera się przed nimi przestrzeń do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań dla wyzwań, które niesie ze sobą teraźniejszość. Działalność Kopernika znajduje zrozumienie w środowisku biznesowym. Centrum rozwija kluczowe kompetencje i umiejętności, potrzebne do funkcjonowania we współczesnym świecie, a także postawy pożądane na rynku pracy. Wsparcie finansowe firm i partnerstwa tworzone przy poszczególnych projektach pozwalają realnie wpływać na przyszłe kompetencje młodych ludzi. Współdziałanie szyte na miarę prowadzi do powstawania projektów nietuzinkowych i nowatorskich, tak jak w przypadku współpracy Kopernika z firmą Boeing.

Fot. Centrum Nauki Kopernik, Piotr Bożykgość_0445e - Profil
gość_0445e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie