×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


airberlin: Rok pod znakiem cięć


Niemiecka linia airberlin przewiozła w 2015 r. 30,25 mln pasażerów - aż o 4,6 proc. mniej niż rok wcześniej. Spadek był jednak celowy, gdyż spółka aż o 6,8 proc. zmniejszyła oferowanie. Wykorzystanie oferowania wzrosło o 0,7 pkt. proc.Zmniejszenie liczby oferowanych miejsc i równoczesne zwiększenie wykorzystania floty było jednym z założeniem planu nowego prezesa Stefana Pichlera. Ma on doprowadzić do uzyskania trwałej rentowności przez airberlin. 

Dlatego w całym 2015 r. airberlin zmniejszył liczbę oferowanych miejsc o 6,8 proc. do 37,13 mln, a pracę przewozową mierzoną wskaźnikiem ASK o 5,4 proc. Na tym tle spadki liczby przewiezionych pasażerów (o 4,6 proc.) i ruchu według RPK (-4,6 proc.) nie wypadają źle. Średnie wykorzystanie oferowania (RPK/ASK)wyniosło 84,2 proc. 

W samym grudniu linia przewiozła 1,67 mln pasażerów (spadek o 7,6 proc.) przy oferowaniu zmniejszonym o 8,4 proc. do 2,21 mln miejsc. Średnie wykorzystanie oferowania (RPK/ASK) wyniosło 79,9 proc. i było o 0,9 pkt. proc. wyższe niż przed rokiem.gość_1a0e8 - Profil
gość_1a0e8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie