Alitalia: Cramer Ball następcą Silvano Cassano

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
18 grudnia 2015 10:25
Rada nadzorcza Alitalii mianowała Cramera Balla, szef sojuszniczej linii Jet Airways, jako swojego nowego prezesa. Zastąpi on Silvano Cassano, który odszedł we wrześniu po niespełna roku urzędowania w największej włoskiej linii lotniczej.
Reklama

Ball, który został mianowany prezesem Jet Airways w maju 2014 roku, przejmie stery w Alitalii w marcu 2016. Obie linie ze sobą blisko współpracują poprzez członkostwo w sojuszu Eithad Airways Partners stworzonego w 2014 r. przez linie Etihad, która jest właścicielem 49 proc. Alitalii i 24 proc. Jet Airways.

Cramer Ball ma kontynuować plan Cassano, który zakłada m.in. zmianę wizerunku i jakości świadczonych usług, Alitalię jako linię premium oraz powrót do zysku już w 2017 r.

- Cramer jest odpowiednią osobą na to stanowisko. Dzięki niemu nadal utrzymamy wysoką pozycję, a nasz plan zmian wizerunkowych i jakościowych będzie szedł z zgodnie z harmonogramem - powiedział Luca Cordero di Montezemolo, przewodniczący rady nadzorczej Alitalii. Dodając, że 48-latek został wybrany po licznych rozmowach także z innymi kandydatami.

Cramer Ball, z pochodzenia australijczyk podobnie jak i James Hogan, ma bogate 20-letnie doświadczenie w branży lotniczej. W przeszłości pracował w liniach Ansett Australia, Qantas Airways, Gulf Air oraz Etihad Airways. Przez dwa lata nadzorował także plan restrukturyzacyjny linii Air Seychelles, w której Etihad ma 40 proc. udziałów.

//www.pasazer.com/img/images/normal/jetairways,cramer,ball,media.jpg
Alitalia ogłosiła nową strategię, zmianę wizerunku (Alitalia: Nowa marka, malowanie i mundury) oraz nową kabinę dalekodystansową (Alitalia: Nowa kabina dalekodystansowa) podczas specjalnej prezentacji jaka odbyła się w czerwcu tego roku. W Rzymie była obecna także redakcja Pasazer.com.

//www.pasazer.com/img/images/normal/cassano,rzym,alitalia,pbozyk.jpg
Nowa strategia Alitalii opracowana przez Cassano obejmuje zamknięcie nierentownych tras europejskich na korzyść zwiększonej liczby rejsów dalekodystansowych, w tym także otwierania nowych kierunków na tychże trasach oraz szeroko pojętą zmianę wizerunku linii.

- To nie jest tylko kwestia zmiany logo firmy, ale to także nowy wizerunek i jakość Alitalii. Dzięki naszej nowej strategii marki i tożsamości, mamy idealne warunki, aby stać się najchętniej wybieranym przewoźnikiem na trasach z i do Włoch - mówił w czerwcu Silvano Cassano, prezes linii Alitalia.

Cassano, były prezes włoskich spółek Fiat SpA i Benetton Group SpA, który pracował w firmie Hertz z Jamesem Hoganem w latach 90-tych, niespodziewanie złożył 18 września tego roku rezygnację ze stanowiska prezesa Alitalia powołując się na powody osobiste. Obowiązki byłego prezesa przejęli wtedy Giancarlo Schisano, wiceprezes ds. operacyjnych oraz Duncan Naysmith, wiceprezes ds. finansowych.

Fot. Jet Airways, Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama