Prezes PAŻP odwołana, znamy nazwisko następczyni

4 stycznia 2024 13:17
Prezes PAŻP Anita Oleksiak miała zostać dziś (4.01) odwołana ze stanowiska, zastąpić ma ją Magdalena Jaworska, która pełniła już tę funkcję w przeszłości.
Reklama
Jako pierwszy informację o dymisji podał portal TVN.24, następnie potwierdziły ją również inne źródła. Anita Oleksiak została powołana na stanowisko prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w marcu 2022 roku przez ówczesnego premiera Mateusza Morawieckiego z zadaniem rozwiązania narastających w tamtym okresie sporów i dojścia do porozumienia ze związkami zawodowym, co udało się zrealizować. Dotychczasowa prezes odmówiła komentarza na temat twojego odwołania i twierdzi, że nie ma żadnych informacji na ten temat i udaje się
jedynie na urlop.


Na stanowisko ma ją zastąpić Magdalena Jaworska, która pełniła obowiązki prezesa PAŻP w latach 2015-2016. Od 2017 roku była ona członkiem zespołu Komisji Europejskiej ds. żeglugi powietrznej, czyli ciała doradczego Komisji Europejskiej w zakresie oceny funkcjonowania służb żeglugi powietrznej w Unii. Oficjalna nominacja ma zostać ogłoszona jeszcze dzisiaj.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy