Alitalia: Nowa marka, malowanie i mundury

4 czerwca 2015 14:13
6 komentarzy
Alitalia zaprezentowała dziś (4.6) nową markę. Przewoźnik zmienia malowanie samolotów, a załogi otrzymają nowe mundury. Pojawi się także nowy produkt pokładowy z Wi-Fi we wszystkich klasach. Najpierw we flocie dalekodystansowej następnie w wąskokadłubowej.
Reklama
Redakcja Pasazer.com wzięła udział w prezentacji na rzymskim lotnisku Fiumicino.

//www.pasazer.com/img/images/normal/azrome2.jpg
- To nie jest tylko kwestia zmiany logo firmy, ale to także nowy wizerunek i jakość Alitalii. Dzięki naszej nowej strategii marki i tożsamości, mamy idealne warunki, aby stać się najchętniej wybieranym przewoźnikiem na trasach z i do Włoch - powiedział Silvano Cassano, prezes linii Alitalia.

Szefa Alitalii zapytaliśmy także o to czy linia planuje rozwój w Polsce.

- Na razie skupiamy się na połączeniach i flocie dalekodystansowej. Wnętrze floty wąskokadłubowej zamierzamy odświeżać w drugiej połowie tego roku. Jak tylko je zakończymy wtedy będzie rozwijać naszą siatkę połączeń w Europie i możliwe, że pojawimy się z większą częstotliwością i nowymi połączeniami w Polsce - powiedział nam Cassano.

//www.pasazer.com/img/images/normal/azrome1.jpg
- Alitalia jest prawdziwie włoską marką i chce żeby taką pozostała. Bardzo się cieszę, że możemy być częścią zmian włoskiego przewoźnika. Jak już wcześniej wspominałem Alitalia bez dużej zmiany nie mogłaby być konkurencyjna wobec innych przewoźników - powiedział James Hogan, prezes Etihad oraz wiceprezes Alitalii.

Biorąc inspirację z kultury włoskiej i jej wpływ na świat, nowy wizerunek ma przekazać wyrazistą zmianę, odzwierciedlając głębokie przemiany jakie obecnie zachodzą w Alitalii. Nowa Alitalia to:
  • Jasna strategia i kierunek
  • Efektywna i dobrze zarządzana firma
  • Zgrany zespół
  • Silny inwestor strategiczny
  • Nowa marka i identyfikacja wizualna
  • Stabilność finansowa
  • Nowa jakość na pokładzie
Nowe barwy charakteryzuje zielony napis "Alitalia" z przodu kadłuba, przeniesiony poniżej linii okien. Z kadłuba zniknął także charakterystyczny zielony pas. Zaś na stateczniku pionowym pojawiło się nieco odświeżone logo czyli charakterystyczne "A". Kadłub samolotu nie jest biały a jego odcień to połączenie kolorów srebrnego i białego.

//www.pasazer.com/img/images/normal/azrome4.jpg
Czerwony i zielony kolor z włoskiej flagi pozostają nadal widoczne na maszynach. Kolory te to symbol witalności Włoch, wyrazistości i sztuki, a także włoskiego charakteru. Nowe barwy będą pojawiać się stopniowo na samolotach. W ciągu czterech miesięcy wszystkie materiały graficzne, biura oraz mundury załóg będą posiadać nowe barwy i logo.

//www.pasazer.com/img/images/normal/azrome5.jpg
Dziś miała miejsce także premiera klasy biznes, która otrzymała całkowicie rozkładane fotele oraz nowe menu.

//www.pasazer.com/img/images/normal/azrome7.jpg
Zmiany obowiązują także w klasie ekonomicznej. Warto dodać, że 1 lipca premierę będzie miała nowa klasa w Alitalii - ekonomiczna premium. Tego dnia zostanie także zaprezentowane nowe menu dla wszystkich klas dalekodystansowych. Odświeżanie floty szerokokadłubowej potrwa do połowy 2016 r. Przewoźnik zaoferuje pasażerom także Wi-Fi.

//www.pasazer.com/img/images/normal/azrome6.jpg
Jako pierwszy nowe malowanie otrzymał airbus A330-200 (I-EJGA), który został wyleasingowany od Etihad Airways i jutro (5.6) wykona pierwszy rejs do Abu Zabi. Obecnie flota Alitalii składa się ze 110 samolotów: 87 airbusów z rodziny A320 (A319,320,321), 13 maszyn A330-200 oraz 10 boeingów B777-200ER.

//www.pasazer.com/img/images/normal/azrome8.jpg
Wkrótce zaprezentujemy obszerną fotorelację z tego wydarzenia.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_3db2b 2015-06-05 12:18   
gość_3db2b - Profil gość_3db2b
to efekt etihad - alitalia nie ma nic do gadania - to szejkowie pociagaja za sznurki - podobnie jak w air berlin, ostateczne decyzje o polaczeniach samolotach etc etc podejmuje juz teraz ABu Zabi
piotrek737 2015-06-05 02:58   
piotrek737 - Profil piotrek737
gość_37a59: W Alitalii od 2001 r. było coś nie tak... Także nie jest to bełkot a prawda, że teraz ma być to inna firma niż była do tej pory.
gość_53f09 2015-06-05 00:24   
gość_53f09 - Profil gość_53f09
gość_c629a: Nie przesadzaj. W ostatnim czasie repertuar się mocno powiększył.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy