Alitalia: Nowa kabina dalekodystansowa

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
05 czerwca 2015 19:12
Linia Alitalia zaprezentowała wczoraj (4.6) pierwszego, dalekodystansowego airbusa A330-200 (I-EJGA), w którym została zainstalowana nowa kabina pasażerska. Klasa ekonomiczna i biznes zyskały nowe fotele oraz nowy system rozrywki.
Reklama
Zmiany na pokładzie, to wynik zachodzących zmian w Alitalii i jej nowej marki. Przewoźnik zmienia malowanie samolotów, a załogi otrzymają pod koniec roku nowe mundury. Pojawi się także nowy produkt pokładowy z Wi-Fi we wszystkich klasach. Najpierw we flocie dalekodystansowej następnie w wąskokadłubowej. Projekt nowej kabiny przygotowała Alitalia wraz z firmą projektancką Landor.

//www.pasazer.com/img/images/normal/kabina,alitalia,pbozyk4.jpg
Redakcja Pasazer.com wzięła udział w prezentacji samolotu na rzymskim lotnisku Fiumicino. Zapraszamy na pokład!

//www.pasazer.com/img/images/normal/kabina,alitalia,pbozyk8.jpg

Klasa biznes (Magnifica)

Zwiedzanie samolotu rozpoczynamy od klasy biznes ,która zyskała nowe fotele oraz menu.

//www.pasazer.com/img/images/normal/kabina,alitalia,pbozyk15.jpg
Nowa kabina klasy biznes posiadać będzie w pełni automatyczne, nowoczesne i rozkładane do pozycji leżącej fotele w konfiguracji 1-2-1, które zapewnią pasażerom lepszy komfort podróży. Nowe fotele można będzie przekształcić w wygodne łóżko o długości 190 cm i szerokości 68 cm.

//www.pasazer.com/img/images/normal/kabina,alitalia,pbozyk16.jpg
Każdy z pasażerów otrzyma dwie saszetki, jedną z przyborami, drugą zaś z kosmetykami od firmy Salvadore Ferragamo.

//www.pasazer.com/img/images/normal/kabina,alitalia,pbozyk11.jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/kabina,alitalia,pbozyk14.jpg
Fotele w klasie biznes są skórzane. Ich wykończeniem zajmowała się firma Poltrona, która jest znana z produkcji wnętrz samochodów sportowych.

//www.pasazer.com/img/images/normal/kabina,alitalia,pbozyk10.jpg
Nowe menu, które będzie oparte na serwowaniu dań na wzór restauracji będzie posiada także nową opcję "jedzenie na życzenie". Będzie ona polegać na tym że każdy z pasażerów otrzyma to co będzie chciał bez konieczności próbowania wszystkich dań. Opcja ta jest dostępna od wczoraj (4.6) na trasach z Włoch do Abu Zabi, natomiast na wszystkich połączeniach pojawi się od 1 lipca. Zmienione menu to także większy wybór win i kaw.

//www.pasazer.com/img/images/normal/kabina,alitalia,pbozyk19.jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/kabina,alitalia,pbozyk17.jpg
Każdy fotel posiada indywidualny system rozrywki, a wysokiej rozdzielczości 17-calowy monitor wykorzystuje najnowszą technologię LED i jest obsługiwany za pomocą ekranu dotykowego lub pilotem.

//www.pasazer.com/img/images/normal/kabina,alitalia,pbozyk9.jpg
Bezpośrednio przy naszym łokciu znajduje się również port USB do obsługi małych urządzeń elektronicznych, takich jak iPhone czy Blackberry, a także złącze do słuchawek.

//www.pasazer.com/img/images/normal/kabina,alitalia,pbozyk7.jpg
Nowe wnętrza pojawią się w pierwszej kolejności w airbusach A330-200, a następnie w boeingach B777-200ER.

Klasa ekonomiczna (Classica)

Następnie kierujemy się do klasy ekonomicznej, która także zyskała nowe fotele oraz menu.

//www.pasazer.com/img/images/normal/azrome6.jpg
Kabina klasy ekonomicznej w tym konkretnym airbusie A330 została wyposażona w 260 nowoczesnych, lżejszych i cieńszych foteli, które zwiększą przestrzeń oraz ilość miejsca na nogi.

//www.pasazer.com/img/images/normal/kabina,alitalia,pbozyk12.jpg
Dodatkowymi udogodnieniami są regulowane zagłówki, haczyki na ubrania oraz kieszenie na czasopisma i książki. Wszystkie siedzenia wyposażone są w indywidualny system rozrywki z dotykowym 11-calowym ekranem, który zyskał odświeżony wygląd i nowe funkcje oraz wideo na życzenie (VoD), a także gniazdko elektryczne, pilota oraz złącza USB i LAN.

//www.pasazer.com/img/images/normal/kabina,alitalia,pbozyk6.jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/kabina,alitalia,pbozyk13.jpg
Ciekawym detalem przy zagłówkach jest włoska flaga.

//www.pasazer.com/img/images/normal/kabina,alitalia,pbozyk1.jpg
Menu w klasie ekonomicznej będzie odświeżone nie tylko o nowe dania, świeże i ciepłe pieczywo, ale także o większy wybór win, czy świeżo parzone na pokładzie herbaty lub kawy.

//www.pasazer.com/img/images/normal/kabina,alitalia,pbozyk5.jpg
Przewoźnik nie zapomina także o najmłodszych pasażerach, którzy otrzymają specjalne menu, a także maskotki i kolorowanki.

//www.pasazer.com/img/images/normal/kabina,alitalia,pbozyk3.jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/kabina,alitalia,pbozyk20.jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/kabina,alitalia,pbozyk2.jpg
Przewoźnik opisał także system rozrywki pokładowej. Nowy system audio-wideo od Panasonica zapewnia indywidualny program rozrywkowy. Pasażerowie mają do wyboru hity kinowe, seriale, gry, muzykę, książki audio, a nawet wideo na życzenie (VoD). Nowością jest także bezprzewodowy dostęp do sieci Internet - Wi-Fi.

Klasa ekonomiczna premium (Classica Plus)

1 lipca przewoźnik zaprezentuje także nowe menu i fotele dla klasy ekonominczej premium. W zależności od typu samolotu na pokładach niektórych zamontowanych będzie od 21 do 24 foteli w konfiguracji 2-3-2, które zwiększą przestrzeń pasażerów.

Fotele będą o 4 cm szersze od klasy ekonomicznej, a odstęp między rzędami będzie wynosił aż 96,5 cm - o prawie 20 cm więcej. Nowe siedzenia będą odchylały się o 130 stopni.

Każdy pasażer klasy ekonomicznej premium będzie miał do dyspozycji duży ekran o przekątnej ekranu 14-cali, a także gniazdko elektryczne i duży stolik chowany w podłokietniku. Wymiary dają pasażerom łącznie półtora raza więcej miejsca niż w klasie ekonomicznej.

//www.pasazer.com/img/images/normal/azrome4.jpg
Modernizacja wszystkich samolotów dalekodystansowych: 13 A330-200 i 10 B777-200ER Alitalii zakończy się z początkiem lipca 2016 roku.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy