×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rosja cofa certyfikaty zdatności do lotu dla B737


Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK) cofnął certyfikaty dla boeingów B737 Classic i NG obsługiwanych przez rosyjskich przewoźników. Taka decyzja nie wpłynie jednak na operacje lotnicze w Rosji.


Federalna Agencja Transportu Lotniczego Rosji (Rosawiacja) poinformowała, że taka wiadomość została wczoraj (5.11) przysłana przez MAK drogą elektroniczną. Rosawiacja widzi potrzebę szybkiego reagowania w tej sprawie, dlatego na dziś zaplanowane jest spotkanie operatorów lotniczych z przedstawicielami MAK w tym przewodniczącą komitetu, Tatianą Anodiną. Spotkanie ma dotyczyć przyszłych losów użytkowanych B737.

MAK jest zaniepokojony bezpieczeństwem statków powietrznych tego typu. Decyzja komisji może prowadzić do jednoczesnego zatrzymania całej rosyjskiej floty boeingów 737. Według Rosawiacji powodem są braki konstrukcyjne i projektowe w systemie kontroli sterów wysokości.

Na stronie internetowej MAK zamieścił pismo wysłane do urzędów lotnictwa Federacji Rosyjskiej i Stanów Zjednoczonych, w którym zaznacza się, że od ponad roku komitet korespondował z odpowiednimi departamentami w USA o pilnej konieczności wprowadzenia zmian w systemie kontroli sterów wysokości w B737.

Obecnie w rosyjskich liniach lotniczych eksploatowanych jest 194 samolotów B737, z czego tylko 6 samolotów jest zarejestrowanych w Rosji i to właśnie im cofnięto certyfikaty. Pozostałe są zarejestrowane na Bermudach (147 samolotów) i w Irlandii (41 samolotów). Dla tych samolotów certyfikaty pozostają nadal zatwierdzone.gość_4441d - Profil
gość_4441d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie