Recenzja: Singapore SilverKris Lounge na Heathrow

1 listopada 2015 12:23
3 komentarze
"Dom, gdy jesteś poza domem" - to główna koncepcja saloników linii Singapore Airlines. Według nas ten zaprojektowany przez firmę ONG&ONG nowy salon SilverKris na londyńskim Heathrow w pełni zapewnia poczucie "bycia w domu" i zasługuje na pięć gwiazdek.
Reklama
Nowy salon w Londynie jest częścią programu modernizacji całej sieci poczekalni biznesowych singapurskiej linii na świecie. Usytuowany jest on w Terminalu T2 w części B, obok bramki (gate'u) B36. Pasazer.com miał okazję niedawno odwiedzić ten salon.

Salon SilverKris jest dostępny dla pasażerów klasy pierwszej oraz biznes Singapore Airlines lub posiadających bilety innych linii należących do Star Alliance, a także upoważnionych uczestników program lojalnościowego Singapore Airlines - KrisFlyer oraz pasażerów posiadających karty Star Alliance typu Gold i ich gości.

//www.pasazer.com/img/images/normal/silverkris,lhr,pbozyk10.jpg
SilverKris Lounge Singapore Airlines wita pasażerów ekranem wykonanym z batiku, techniki typowej dla regionu południowo-wschodniej Azji. Podobne batiki można spotkać w salonach SIA w Sydney czy Hong Kongu.

//www.pasazer.com/img/images/normal/silverkris,lhr,pbozyk9.jpg
SilverKris Lounge (SKL) jest zarządzany i prowadzony przez nowo mianowanego partnera Singapore Airlines - Sodexo, firmę cenioną za jakość usług cateringowych oraz doświadczoną w prowadzeniu saloników na różnych lotniskach. Niektóre meble, sprzęty i zastawy stołowe dostarczone zostały przez Culinary Concepts, nowego brytyjskiego partnera linii, co dało wnętrzu wykończenie w bardzo angielskim stylu, doskonale pasujące do lokalizacji salonu.

Naszym przewodnikiem po salonie jest Sharmila Bhamhani, szefowa ds. obsługi klienta SKL.

//www.pasazer.com/img/images/normal/silverkris,lhr,pbozyk23.jpg
Odrębna część oferowana jest pasażerom klasy pierwszej, a osobna jest przeznaczona dla pasażerów klasy biznes. Łącznie w saloniku znajduje się 208 miejsc siedzących. W części przeznaczonej dla pasażerów klasy pierwszej miejsca są wskazywane przez obsługę salonu, a na przywitanie jest serwowany drink oraz podawany gorący ręcznik do rąk. To serwis podobny do tego, jaki jest na pokładach Singapore.

//www.pasazer.com/img/images/normal/silverkris,lhr,pbozyk15.jpg

Każdy z pasażerów jest traktowany indywidualnie i otrzymuje menu z zupami, daniami głównymi oraz deserami.

//www.pasazer.com/img/images/normal/singapore,lhr,krisflyer,lounge,business%20(3).jpg
W nowym londyńskim salonie po raz pierwszy pasażerowie klasy biznes mogą skorzystać ze specjalnie wyznaczonych stref przeznaczonych na zaspokojenie różnych potrzeb: jadalni, pokoju wypoczynkowego, czytelni czy miejsca do pracy tzw. "azylu dla zapracowanych". Specjalnie zaprojektowane dla Singapore Airlines fotele w części przewidzianej jako oaza wypoczynku znajdują się wyłącznie w Londynie.

Dania i napoje

"Smak Singapuru" jest motywem nowego salonu. Linia oferuje wybór przyrządzonej żywności przy użyciu wyłącznie świeżych składników, jak również doskonały wybór win, piwa, alkoholi i szampana odpowiednio dla każdego salonu.

//www.pasazer.com/img/images/normal/silverkris,lhr,pbozyk8.jpg
Menu jest regularnie zmieniane, o czym informują wyłożone ulotki. Są serwowane także lokalne przysmaki kulinarne przyrządzone na świeżo przez kucharzy na miejscu, uzupełnione o ofertę pokładową.

//www.pasazer.com/img/images/normal/silverkris,lhr,pbozyk20.jpg
Pasażerowie klasy pierwszej SIA mogą skorzystać zarówno z bufetu samoobsługowego jak i z części, gdzie serwowane są dania z karty. W menu jest pięć różnych zestawów dań na cały dzień.

//www.pasazer.com/img/images/normal/silverkris,lhr,pbozyk21.jpg
Co najmniej dwa różne zestawy są dostępne w każdej chwili, aby zapewnić szeroki wybór potraw, w tym popularne danie z Singapuru - laksa czy ryż z kurczakiem po hainańsku.

Aby przybliżyć Singapur należy bez wątpienia zamówić laksę, czyli bardzo popularną w Azji Południowo-Wschodniej zupę. Jest ona głównym daniem w Malezji oraz Singapurze. Przyrządzana jest z czerwonej pasty curry oraz mleczka kokosowego, podawana z makaronem (Yellow Mee lub grubym Vermicelli) i dodatkami takimi jak: krewetki, kurczak, kalmary, kawałki ryby, jajka, kiełki fasoli mung, bok choi (kapusta chińska), plasterki tradycyjnego ciasta rybnego, mielony susz krewetkowy, tofu czy pasta chilli sambal.

//www.pasazer.com/img/images/normal/silverkris,lhr,pbozyk25.jpg

Będąc w saloniku nie można odmówić skosztowania znanego drinku Singapore Sling, który jest wyśmienitym i orzeźwiającym napojem. Orientalne owoce w połączeniu z ginem i likierami tworzą wyjątkową kompozycję, która bez wątpienia zachwyci każdego. Niech nie zmyli was jego różowy kolor, szaleją za nim nie tylko panie.

//www.pasazer.com/img/images/normal/silverkris,lhr,pbozyk26.jpg

Oprócz tych potraw i drinków dostępne są także tradycyjne angielskie dania, a także tradycyjnie serwowana po południu herbata.

//www.pasazer.com/img/images/normal/silverkris,lhr,pbozyk31.jpg
Podróżni z klasy biznes mogą skorzystać w ciągu całego dnia z bufetu samoobsługowego, gdzie są podane potrawy przygotowane wyłącznie ze świeżych produktów - typowe zarówno dla kuchni azjatyckiej jak i europejskiej.

//www.pasazer.com/img/images/normal/silverkris,lhr,pbozyk2.jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/silverkris,lhr,pbozyk30.jpg
Salonik w nowym wydaniu posiada także bar z profesjonalnym barmanem, gdzie są serwowane doskonałe drinki i specjalnie przygotowywane koktajle. Z baru mogą korzystać także pasażerowie klasy pierwszej.

//www.pasazer.com/img/images/normal/silverkris,lhr,pbozyk14.jpg
Częścią projektu jest także zupełnie nowa galeria usytuowana tuż przy wejściu, dostępna dla obu klas. Dzięki dziełom sztuki i innym dodatkom dekoracyjnym ma bardzo przytulny charakter. Pasażerowie mogą tu zrobić sobie coś do picia lub skosztować przekąsek, mają do dyspozycji też opiekuna podróżnego (tzw. travel concierge), który pomaga przy zmianie rezerwacji rejsu czy miejsca w samolocie.

//www.pasazer.com/img/images/normal/silverkris,lhr,pbozyk4.jpg
Oprócz tego sala ta jest wykorzystywana jako miejsce spotkań z okazji różnych wydarzeń kulturalnych czy obchodów świąt kalendarzowych, takich jak Boże Narodzenie czy Chiński Nowy Rok.

Dużą atrakcją salonu jest położenie - dzięki panoramicznym szybom goście cały czas widzą, co dzieje się na płycie. Często widać kołujące samoloty Star Alliance oraz Singapore, od A320 i B737 po największe A380.

//www.pasazer.com/img/images/normal/silverkris,lhr,pbozyk16.jpg
Czas spędzony w saloniku Singapore Airlines w Londynie pozostawia wyśmienite wrażenie, jak przystało na 5-gwiazdkową linię lotniczą, która uplasowała się na 3. miejscu na świecie po Qatar Airways i Cathay Pacific. Mimo, że branża lotnicza boryka się z problemami finansowymi oraz dużą konkurencją ze strony arabskich linii, to produkt naziemny SilverKris Lounge pozostaje nadal w światowej czołówce, a w szczególności ten dla pasażerów klasy pierwszej.

SilverKris Lounge dla pasażerów klasy biznes

//www.pasazer.com/img/images/normal/silverkris,lhr,pbozyk5.jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/silverkris,lhr,pbozyk3.jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/silverkris,lhr,pbozyk6.jpg

SilverKris Lounge dla pasażerów klasy pierwszej

//www.pasazer.com/img/images/normal/silverkris,lhr,pbozyk13.jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/silverkris,lhr,pbozyk28.jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/silverkris,lhr,pbozyk19.jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/singapore,lhr,krisflyer,lounge,first%20(3).jpg
fot. Piotr Bożyk aparatem Lumix FZ300 od Panasonic Polska.

Pasazer.com odwiedził SilverKris Lounge w Londynie na zaproszenie Singapore Airlines.
Komentowanie tego wątku zostało wyłączone.
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy