Delta wycofuje się z lotów do Dubaju

29 października 2015 11:23
2 komentarze
Amerykańska linia Delta Air Lines od 11 lutego przestanie oferować loty z Atlanty do Dubaju. Według przewoźnika powodem jest nadmierna oferta linii z Bliskiego Wschodu, która zaburza uczciwą konkurencję.
Reklama
Delta uruchomiła to połączenie w 2007 r., początkowo oferując pięć lotów tygodniowo. Od 2008 r. trasa Atlanta-Dubaj była obsługiwana codziennie. Na połączeniu był wykorzystywany samolot typu boeing 777.

Amerykański przewoźnik w oświadczeniu stwierdził, że teraz przeniesie tę maszynę na inne trasy dalekodystansowe, gdzie "konkurencja nie jest zaburzana przez subsydiowane przez państwo linie".

W tej chwili na 14 lotów dziennie między Dubajem a Stanami Zjednoczonymi tylko dwa są obsługiwane przez spółki amerykańskie (poza Deltą trasę Waszyngton-Dubaj oferują linie United). Do Atlanty jak na razie nie lata jednak żadna z trzech dużych arabskich linii. 1 czerwca połączenie z Dohy do największego lotniska świata uruchomi Qatar Airways.

Delta Air Lines stoi na czele grupy amerykańskich linii, które walczą z ekspansją przewoźników z rejonu Zatoki Perskiej. Według tego lobby spółki Emirates, Etihad Airways i Qatar Airways są subsydiowane przez państwo, co powoduje, że mogą oferować niższe ceny biletów i w ten sposób mają ułatwioną konkurencję z przewoźnikami z innych regionów. Arabskie linie zaprzeczają, by dostawały dopłaty, i odpowiadają zarzutami, że to amerykańskie spółki są nieuczciwie chronione przez rząd w Waszyngtonie.

Ostatnie komentarze

gość_70acd 2015-10-29 15:59   
gość_70acd - Profil gość_70acd
musza miec maszyny na RZE...PRZYPADEK ...?NIE SADZĘ
krzysiekl 2015-10-29 14:09   
krzysiekl - Profil krzysiekl
W przypadku Emirates oskarżenia o otrzymywanie dotacją to oskarżenia o fałszowanie raportów finansowych.
Prawdopodobnie wyssane z palca oraz nie na miejscu w przypadku linii która też korzystała z pomocy.
Z lotem do Dubaju faktycznie mogą mieć problem bo Emirates ludzi wiezie potem dalej w świat a dla nich to ślepa końcówka trasy. Jednakże bilety do/z Dubaju są w Emirates BARDZO drogie, więc nie powinni mieć dużych problemów by konkurować ceną.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy