5 zdjęć z... Legolandu

2 października 2015 19:12
Miasteczko z klocków Lego w duńskim Billund rozpala wyobraźnię nie tylko dzieci, ale i wielu dorosłych. To największy z czterech Legolandów na świecie - dobrze bawić się w nim będą nie tylko miłośnicy samych klocków.
Reklama
W Legolandzie w Billund można po prostu bardzo miło spędzić czas - są tam kolejki górskie, karuzele, restauracje, pokazy multimedialne i atrakcje dla każdej grupy wiekowej. Większość elementów jest zbudowana z klocków Lego, a te, które nie są (np. roller coastery) są stylizowane na charakterystyczny kształt tych klocków. Wejście nie jest tanie (279 koron w przedsprzedaży, czyli ponad 150 zł), ale w samym parku do niczego poza jedzeniem nie trzeba już dopłacać.

Dojazd też jest łatwy, bo Legoland znajduje się dosłownie po drugiej stronie ulicy od dużego lotniska w Billund, dokąd lata m.in. Ryanair (choć nie ma już bezpośrednich lotów z Polski) i Wizz Air (m.in. z Gdańska).

1. "Gwiezdne wojny"


Lego w swojej historii wyprodukowało wiele serii klocków poświęconych znanym filmom. Ale pierwszym z nim była seria "Gwiezdne wojny". To dzięki niej duńskie klocki z popularnej zabawki stały się ważnym elementem światowej popkultury. Nie mogło ich zabraknąć w Billund - można tam podziwiać m.in. bardzo szczegółowe sceny z filmowej planety Tatooine.

2. Znane zabytki


Legoland łączy w sobie park rozrywki, muzeum znanych serii klocków i park miniatur. Ten ostatni element wyraża się przez liczne zabytki odtworzone w skali mikro z Lego. Zwiedzający mogą zobaczyć świątynię Wat Phra Kaew w Bangkoku, ateński Partenon, Kapitol z Waszyngtonu, sylwetki prezydentów z Mount Rushmore, a także dużo odwzorowanych miast: m.in. Amsterdam, Hollywood i Dusseldorf.

3. Zoo z Lego


Dla najmłodszych gości parku przewidziano klockowe zoo. Specjalna kolejka (zbudowana oczywiście w dużej części z Lego) krętą ścieżką przemierza park zlokalizowany w samym centrum Legolandu. Szczegółowo odwzorowane zwierzęta poruszają się, a do tego zoo jest wyposażone w efekty dźwiękowe i świetlne, co potęguje emocje dzieci.

4. Lotnisko z klocków


Fani lotnictwa z pewnością nie przegapią zbudowanego w Legolandzie portu lotniczego. Jest on w dużej mierze wzorowany na sąsiednim lotnisku Billund. Budowla z klocków zajmuje kilkadziesiąt metrów kwadratowych (cały park ma 5,6 tys. m kw., a budowli o dużej powierzchni jest kilkanaście). Poza samym terminalem twórcy zadbali tez o ruchome samoloty różnych typów (jest m.in. Concorde, airbus A340 i A380, boeing 737 i 757) oraz pojazdy obsługi naziemnej.

5. Dbałość o szczegóły


W wielkopowierzchniowych budowlach z klocków Lego zachwyca dbałość o szczegóły. Nie dość, że budynki wiernie odzwierciedlają rzeczywistość, a do tego wiele elementów jest ruchomych, to wykorzystano też wodę i trawniki, by stworzyć jak najlepszy model. Wierność zachowano nie tylko na poziomie całych budynków - nawet pojedyncze figurki wyglądają jak żywe. Na zdjęciu para ludzików Lego obejmuje się na molo w modelu norweskiego Bergen. W modelu centrum im. Kennedy'ego postacie z klocków zza źdźbeł trawy obserwują start promu kosmicznego, a w Hollywood nie brakuje aktorów i turystów z aparatami na szyjach.

fot. Dominik Sipinski

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy