Lublin: Nowa inwestycja na lotnisku

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
23 września 2015 14:22
51 komentarzy
Port Lotniczy Lublin oficjalnie ogłosił dziś (23.9) rozpoczęcie współpracy z włoską firmą Xpress Handling. Dzięki temu na terenie lotniska powstanie m.in. budynek zaplecza obsługi naziemnej lotniska, a w przyszłości magazyn czasowego składowania towarów.
Reklama

Inwestycja znacznie usprawni obsługę przesyłek, które już teraz są odprawiane w porcie. Pozwoli to również na zwiększenie ruchu towarowego. Xpress Handling jest agentem obsługi i operatorem dwunastu terminali towarowych na terenie Włoch oraz na Malcie i w Albanii. Inwestycja w Lublinie będzie piętnastym oddziałem tej firmy.

Współpraca pomiędzy Xpress Handling a Portem Lotniczym Lublin polega na wybudowaniu budynku zaplecza obsługi naziemnej lotniska, służącego do kontroli, odprawy celnej oraz odpowiedniego przygotowania towarów do transportu. Projekt, nad którym obie firmy pracują od ponad roku, wszedł właśnie w fazę wykonawczą. Inwestor otrzymał już prawomocne pozwolenie na budowę - pierwsze prace właśnie się rozpoczęły.

W pierwszym etapie inwestor wybuduje rampę załadunkową oraz budynek zaplecza z niezbędnym wyposażeniem (m.in. prześwietlarkami ładunków). Docelowo, wraz ze wzrostem ruchu, Xpress Handling planuje poszerzenie infrastruktury o magazyn czasowego składowania ładunków. Jednocześnie obie firmy będą współpracowały w zakresie obsługi ładunków zarówno na terenie lotniska, jak i poza nim.

- To kolejna dobra wiadomość dla lotniska w tym miesiącu. Po uruchomieniu operacji bazowych Wizz Air i zapewnieniu stabilnego ruchu pasażerów, przyszedł czas na zaktywizowanie naszych działań w obszarze ruchu towarowego. Wspólny projekt Xpress Handling i Portu Lotniczego Lublin, pozwoli na poszerzenie oferty lotniska dla spedytorów. Dzięki temu producenci i odbiorcy, którzy są uzależnieni od szybkich dostaw towarów, zyskają łatwiejszy dostęp do ich usług. Pozwoli to na obsłużenie części ruchu towarowego już generowanego w regionie, którego potencjał oceniamy na 3 do 3,5 tys. ton rocznie - mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin.


Dzięki współpracy ze stabilnym finansowo i doświadczonym partnerem, Port Lotniczy Lublin planuje zwiększenie udziału ruchu towarowego w całości ruchu lotniska i przejęcie części ruchu, który obecnie, choć wytwarzany w regionie, jest odprawiany na innych lotniskach.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
przemolot 2015-10-26 16:12   
przemolot - Profil przemolot
Kolejna inwestycja w Lublinie? Tym razem nowa wieża.

zobacz link
gość_70acd 2015-10-01 11:53   
gość_70acd - Profil gość_70acd
chyba jest cos na rzeczy wszyscy mowia o nowych połaczeniach z prasa na czele
zobacz link
gość_f04a7 2015-09-30 21:18   
gość_f04a7 - Profil gość_f04a7
Taaaa. SIA z LUZ i Delta do Miami z RZE
tak jak dzisiejsza konferencja FRw RZE, baza itd.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama