Pomorska Kolej Metropolitalna: Dzień Otwarty i Inauguracja

21 sierpnia 2015 16:05
Na dwa dni przed rozpoczęciem regularnych przewozów pasażerskich, Pomorska Kolej Metropolitalna zaprasza na Inaugurację i Dzień Otwarty. Impreza odbędzie się 30 sierpnia br. w godz. 12 - 19. Organizatorzy spodziewają się sporej frekwencji.
Reklama
Po ponad dwóch latach budowy Pomorska Kolei Metropolitalna gotowa jest na rozkładowe przewozy osobowe. Rozpoczną się one 1 września br., a operatorem na nowej linii będzie PKP SKM Trójmiasto. Rozkład jazdy podany był do wiadomości publicznej kilka dni temu.

Inauguracyjny przejazd rozpocznie się w samo południe, w niedzielę 30 sierpnia br. Wtedy też ze stacji Gdańsk Port Lotniczy wyruszą równocześnie po równoległych torach dwa składy: retro i standardowy, który będzie na co dzień jeździł na linii. Jednak nie wsiądą do nich wszyscy pasażerowie. Ten pierwszy kurs dedykowany będzie dla oficjalnie zaproszonych gości oraz fanów PKM, którzy wygrali bilety w specjalnych konkursach.

Od godzi. 13 do 19 będą odbywały się z kolei przejazdy dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Warunkiem stanie się jednak zdobycie jednego z 10 tysięcy biletów, które kolportowane będą przy specjalnych stoiskach na przystankach Gdańsk Strzyża i Gdańsk Port Lotniczy.

Na te wyjątkowe kursy obowiązywał będzie specjalny rozkład jazdy. Między dwoma krańcowymi dla nich przystankami (Strzyża i Port Lotniczy) nie będą obowiązywały inne stacje. Warto także pamiętać, że bilety będą wystawiane na konkretną godzinę, w jedną stronę i dla jednej osoby.

Dodatkowo, PKM i firma Budimex przygotowały specjalny rodzinny festyn, który odbędzie się przy przystanku Gdańsk-Strzyża. Jedną z atrakcji będzie m.in. wystawa poświęcona dokumentacji z budowy Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Organizatorzy proszą, aby na miejsce nie przyjeżdżać autami. Problemem może okazać się brak miejsc parkingowych (poza prywatnymi, płatnymi parkingami w okolicach gdańskiego lotniska). Lepszym rozwiązaniem może okazać się dojazd komunikacją miejską - ZTM Gdańsk obiecało wzmocnić tego dnia linie, które zatrzymają się bezpośrednio przy wspomnianych dwóch przystankach PKM. Innym rozwiązaniem może okazać się przyjazd własnym rowerem, który będzie można zostawić na jednym z bezpłatnych parkingów. Należy jednak pamiętać, iż nie będzie możliwości zabrania go na pokład pociągu.

Fot. Pomorska Kolej Metropolitalna

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy