SKM Trójmiasto podało rozkład jazdy na lotnisko

12 sierpnia 2015 19:04
17 komentarzy
Spółka, która wygrała przetarg na obsługę nowo zbudowanej linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, podała szczegółowy rozkład jazdy. Pierwszy pociąg dotrze na lotnisko o 4:10. Ostatnie odjazdy zaplanowano na godz. 0:25 do Gdańska i 1:20 do Gdyni.
Reklama
W dni robocze z gdańskiego lotniska odjedzie łącznie 69 pociągów w kierunku Gdańska Wrzeszcza i 57 do Gdańska Osowy. W soboty i niedziele będzie to odpowiednio 41 i 34 pociągów.

Zdecydowana większość pociągów będzie kursować na trasie Gdańsk Wrzeszcz - lotnisko - Gdańsk Osowa. Z Gdańska Głównego wyruszy tylko jeden pociąg - pierwszy w ciągu dnia z odjazdem zaplanowanym na godzinę 3:40. W przypadku pozostałych kursów, aby dotrzeć na najważniejszą stację w Trójmieście, pasażerowie będą musieli przesiąść się we Wrzeszczu.

Cztery poranne połączenia w przeciwnym kierunku rozpoczną bieg na stacji Gdynia Główna (wyjazdy o 3:43, 3:58, 4:26 i 4:38). Również pięć ostatnich pociągów dojedzie do Gdyni. Niektóre poranne i wieczorne pociągi rozpoczną lub skończą bieg na lotnisku.

W dni robocze pociągi przez cały czas kursowania będą jeździć co ok. 15 minut. Nie udało się jednak zapewnić stałego taktu - powodem (podobnie jak kursów jedynie do Wrzeszcza) jest to, że samorząd późno rozstrzygnął przetarg na przewoźnika. Przez to rozkład na linii PKM trzeba było dopasować do harmonogramów innych spółek, które wcześniej złożyły wniosek o rozkład. W weekend pociągi pojadą co ok. 30 minut.

Podróż z lotniska do centrum Gdańska będzie możliwa na jednym bilecie, ale osoby przesiadające się na autobus lub tramwaj będą już potrzebowały innego biletu.

Pociągi wyruszą na trasę linii PKM 1 września. Rozkład zmieni się już 1 października, a potem jeszcze raz w połowie grudnia. Ma pojawić się m.in. więcej połączeń do Gdańska Głównego i Gdyni Głównej, a także kursy do Kartuz.

#doprecyzowaliśmy informację o rozkładzie i biletach#

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_e848f 2015-08-15 10:05   
gość_e848f - Profil gość_e848f
Podobno problemem jest też czas oczekiwania na przesiadkę we Wrzeszczu.
spotter10 2015-08-14 08:57   
spotter10 - Profil spotter10
Jeżeli ktokolwiek z Oliwy, Żabianki, Gdańska Głównego czy innego miejsca położonego blisko SKM, będzie chciał się dostać na lotnisko, to SKM2 jest idealnym rozwiązaniem. Kupuje bilet miejski za 3,50, jedzie SKM1 do Wrzeszcza, przesiada się na SKM2 i jedzie na lotnisko. Bilet będzie ten sam! Bo obecnie musiał jechać SKM a następnie na innym bilecie jechać ZTM.
Poza tym jak już wspomniano, kolej ta ma nie służyć tylko pasażerom samolotów, ale wszystkim w aglomeracji, Gdy zakończy się remont linii 201 i będą regularne połączenia w ciągu dnia z Gdyni przez lotnisko do Gdańska, to dla mieszkańców Wielkiego Kacka będzie to najlepsza droga dostania się do Gdańska. Obecnie muszą jechać autobusem (trolejbusem) do stacji SKM i pociągiem. I w drugą stronę np. z Osowej. Owszem, autobus był, ale ile się jechało, to o tym nie wspomnę. Do tego dojdą jeszcze Kartuzy. Zwróćcie uwagę, że Kartuzy to podobne, satelickie miasto jak Wejherowo. Tylko to drugie jest bardziej rozwinięte bo od wielu lat mają już SKM'kę. Ludzie się tam osiedlają i dojeżdżają do pracy do Gdyni. Kartuzy też tak robią, ale tylko jeżeli praca jest dobrze płatna. Bo czasy dojazdu (nie koszty) powodują, że człowiek traci średnio 3h dziennie w samochodzie czy autobusie. PKM'ka da im szansę na szybszy i sprawniejszy dojazd. PKM'ka jest koleją przyszłości i z czasem będzie tak samo oblegana jak SKM'ka.
A na koniec podam inną, bardzo ważną budowę infrastrukturalną z Trójmiasta. Gdy ją budowano, to wszyscy się pukali w czoło i pytali "po co?". Była bardzo oddalona od miasta i przebiegała przez wiejskie tereny. A obecnie bez niej nikt sobie nie wyobraża Trójmiasta. Chodzi mi o obwodnicę! I głosy, które obecnie słyszę odn. PKM są identyczne jakie się słyszało w trakcie budowy obwodnicy - że w polu, że nikt nie będzie korzystał i że bez sensu! Więc proszę - poczekajcie trochę a zobaczycie, że PKM'ka okaże się kolejny kręgosłupem komunikacyjnym Trójmiasta i nie tylko.
gość_08570 2015-08-13 23:19   
gość_08570 - Profil gość_08570
Autobusy bezposrednie sa i z Gdanska Gm., i z Wrzeszcza, i z Sopotu, iGdyni, wiec to nie kombinowanie...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy