×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SKM Trójmiasto podało rozkład jazdy na lotnisko


Spółka, która wygrała przetarg na obsługę nowo zbudowanej linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, podała szczegółowy rozkład jazdy. Pierwszy pociąg dotrze na lotnisko o 4:10. Ostatnie odjazdy zaplanowano na godz. 0:25 do Gdańska i 1:20 do Gdyni.


W dni robocze z gdańskiego lotniska odjedzie łącznie 69 pociągów w kierunku Gdańska Wrzeszcza i 57 do Gdańska Osowy. W soboty i niedziele będzie to odpowiednio 41 i 34 pociągów. 

Zdecydowana większość pociągów będzie kursować na trasie Gdańsk Wrzeszcz - lotnisko - Gdańsk Osowa. Z Gdańska Głównego wyruszy tylko jeden pociąg - pierwszy w ciągu dnia z odjazdem zaplanowanym na godzinę 3:40. W przypadku pozostałych kursów, aby dotrzeć na najważniejszą stację w Trójmieście, pasażerowie będą musieli przesiąść się we Wrzeszczu. 

Cztery poranne połączenia w przeciwnym kierunku rozpoczną bieg na stacji Gdynia Główna (wyjazdy o 3:43, 3:58, 4:26 i 4:38). Również pięć ostatnich pociągów dojedzie do Gdyni. Niektóre poranne i wieczorne pociągi rozpoczną lub skończą bieg na lotnisku.

W dni robocze pociągi przez cały czas kursowania będą jeździć co ok. 15 minut. Nie udało się jednak zapewnić stałego taktu - powodem (podobnie jak kursów jedynie do Wrzeszcza) jest to, że samorząd późno rozstrzygnął przetarg na przewoźnika. Przez to rozkład na linii PKM trzeba było dopasować do harmonogramów innych spółek, które wcześniej złożyły wniosek o rozkład. W weekend pociągi pojadą co ok. 30 minut.

Podróż z lotniska do centrum Gdańska będzie możliwa na jednym bilecie, ale osoby przesiadające się na autobus lub tramwaj będą już potrzebowały innego biletu.

Pociągi wyruszą na trasę linii PKM 1 września. Rozkład zmieni się już 1 października, a potem jeszcze raz w połowie grudnia. Ma pojawić się m.in. więcej połączeń do Gdańska Głównego i Gdyni Głównej, a także kursy do Kartuz.

#doprecyzowaliśmy informację o rozkładzie i biletach#gość_228db - Profil
gość_228db
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie