×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


airberlin zwiększył stratę w pierwszej połowie roku


Niemiecki przewoźnik stracił w II kwartale 37,5 mln euro netto. Rok temu w tym samym okresie spółka zarobiła 8,6 mln euro. W całym półroczu strata wyniosła 247,6 mln euro wobec 201,2 mln euro rok temu. Linia twierdzi jednak, że to zaplanowane.

- Po dobrym I kwartale, II kwartał był okresem przejściowym, zgodnie z trendami na rynku. Jesteśmy optymistami, co do wyniku w drugiej połowie roku - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Stefan Pichler, prezes airberlin. - W IV kwartale tego roku zaczniemy trwałą zmianę naszego modelu biznesowego. 

W II kwartale przychody airberlin wyniosły 1,07 mld euro (-7 proc. w ujęciu rocznym), a skonsolidowane przychody całej grupy 1,87 mld euro (-2,3 proc.). Wzrosły jednak parametry operacyjne: średnie wypełnienie oraz przychód jednostkowy (RASK). Ten drugi wskaźnik poprawił się o 4 centy do 7,20 centa. W skali całego półrocza RASK wzrósł o 9 centów do 6,99 centa. 

Średni yield w II kwartale spadł o 1,6 proc. do 118,5 euro, a w całym półroczu poprawił się o 0,7 proc. do 119,8 euro. 

Koszt jednostkowy w drugim kwartale (CASK) wzrósł o 1,5 proc. do 7,31 centa. 

Strata operacyjna spółki (EBIT) w II kwartale wyniosła 15,9 mln euro (wobec -6,9 mln euro rok temu). Choć w skali całego półrocza wynik operacyjny poprawił się o 7,3 proc., nadal był na dużym minusie: -175,8 mln euro wobec -189,7 mln euro.gość_f1528 - Profil
gość_f1528
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie